הארץ התמלאה אווירת חג, ואחרי סידורים אחרונים יתכנסו הערב מאות אלפי משפחות לציין את כניסת השנה החדשה בארוחה חגיגית בחיק המשפחה. אחרי הארוחה נשב בסלון עם תה ופיצוחים, ונקווה שהשנה הבאה תהיה טובה יותר. אבל יש מי שלא ישבו השנה לארוחת החג, או ייפרדו עם סיומה וילכו לעשות משמרת – הכל כדי להציל חיים ולטפל במי שחולה. אנשי ונשות מערכת הבריאות, שפועלת מסביב לשעון בכל ימות השנה, יהיו שם גם בחג כדי לטפל בכל מי שיזדקק לכך.

פעמים רבות הם אינם זוכים לתודה, וגרוע מכך – בשנה האחרונה הותקפו עשרות עובדים ועובדות במערכת הבריאות ע"י מטופלים ובני משפחותיהם. לרגל השנה החדשה, בחרנו להודות ולהוקיר את פועלן של האחיות, הרופאים, הפרמדיקיות, החובשים, אנשי כוח העזר והסגל המינהלי, ולהכיר קצת יותר מקרוב את עבודתם. נאחל לקוראינו שלא תצטרכו להיפגש איתן בחג, ובכל מקרה – נאחל רק בריאות לכולם.

שלומית רזניק (50) מקיבוץ שריד עובדת כאחות פגייה בבית חולים "העמק" בעפולה. היא אם יחידנית לילדה בת 8. "משמרת החג היא רגילה, בשבילנו זה חלק מהיום-יום. אני אהיה בארוחת החג, וב-22:30 כבר מתחילה המשמרת אז קצת נבלה עם המשפחה, נגיד שלום ואצא לעבוד. בתי בת ה-8 תישאר עם אחותי".

אלישבע אדנג'ר (צילום: דוברות בית חולים הדסה)

אלישבע אדנג'ר (32) עובדת כאחות בחדר המיון בבית חולים הדסה עין כרם בירושלים. "המשמרת שלפני כניסת החג היא משמרת שקטה יותר בדרך כלל. יש לי תינוקת בת 6 חודשים, אז ברור שהעבודה בחג משפיעה, אבל זאת בחירה שלי לעבוד. זה חשוב לי, גם כי אני יודעת שיש אנשים שחשוב להם להיות בחג בבית, וגם כי זה חשוב לי לעבוד ולהיות במשמרת. אנחנו בהדסה נמצאים כל הזמן, חשוב לנו לתת את השירות ואנחנו זמינים כל הזמן, נמצאים 24 שעות ביממה, בחיוך תמיד".