שתי מדליות זהב וארד אחד כחול לבן בתחרות גביע אירופה בג'ודו שנערכת בבלגרד. הג'ודוקא טומי ארשנסקי שב להתחרות לאחר שנה וחצי וקטף את מדליית הזהב במשקל עד 60 ק"ג, רותם שור זכתה גם היא בזהב במשקל עד 63 ק"ג ומעיין גרינברג בארד במשקל עד 57 ק"ג.

בדרכה לזהב גברה רותם שור בסיבוב הראשון על מיכאלה קוליקובה הצ'כית עם וואזרי ואיפון. ברבע הגמר, פגשה שור את כריסטיה פיצ'ין האיטלקייה וגברה עליה בתום 2 דקות. בחצי הגמר הוגרלה שור לדרבי ישראלי שהפגיש אותה עם ענבל שמש שגם היא ניצחה שני קרבות קודם לכן.

זוכות גביע אירופה בג׳ודו – רותם שור הישראלית (שניה משמאל) זכתה בזהב (צילום: איגוד הג׳ודו הישראלי).

בתום הזמן החוקי לא הושג ניקוד והקרב עבר אל הגולדן סקור, שם השיגה שור וואזרי על שמש ששלח אותה אל הגמר ואת שמש לקרב על מדליית הארד. בקרב הגמר פגשה הישראלית את לוסי ראנשאל הבריטית, בתום ארבע הדקות של קרב עיקש, שור השיגה ניקוד וזכתה בזהב. בקרב על הארד ענבל שמש פרשה בעקבות פציעה וסיימה במקום החמישי.

הישג נהדר גם למעיין גרינברג שקטפה את מדליית הארד בקטגוריה של עד 57 ק"ג. גרינברג, בקרב הראשון, גברה באיפון על טיג'סה ברומן הסלובנית, בסיבוב השני פגשה את הצרפתייה לאורי פוסוטיב וגברה עליה בשני ווזארי. בחצי הגמר גרינברג נוחצה על-ידי טופארק הבריטית ונשלחה לקרב על הארד בו גברה ביתרון וואזרי על איבוליה שירוקי ההונגרייה.

טומי ארשנסקי שלא השתתף באולימפיאדת ריו 2016 שב להתחרות לראשונה מזה שנה וחצי. הג'ודוקא בן ה-25 המתחרה בקטגוריית עד 60 ק"ג, עלה לרבע הגמר שם פגש את אלון רחימא חברו לנבחרת וגבר עליו. בגמר פגש את ריצ'רד ורגנס הצרפתי וגבר עליו בעזרת ווזארי. רחימא הצליח להגיע לקרב על מדליית הארד אבל הפסיד.

ישראלי נוסף שחזר למזרן לאחר היעדרות אורכה הוא גולן פולק שהתחרה בפעם הראשונה בקטגוריית המשקל החדשה שלו עד 73 ק"ג וסיים שביעי בתחרות.

רותם שור – זהב (משמאל) ; מעיין גרינברג – ארד (צילום: איגוד הג׳ודו הישראלי).