עובדי חברת הגז "אמישראגז" נוקטים שוב עיצומים ופעולות מחאה ומשבשים את פעילות החברה בכל רחבי הארץ. לטענת העובדים, ההנהלה "גוררת רגליים" ומתנהלת באופן כוחני במטרה להכשיל את המו"מ לחידוש ההסכם הקיבוצי בחברה. בהודעת ועד העובדים הארצי באמישראגז נאמר כי "מסע האיומים השיטתי שנוקטת ההנהלה כלפי העובדים השובתים, לא יצליח להכניע אותנו ולא יצליח להסתיר את הסחבת של החברה בניסיון להכשיל את המו"מ הקיבוצי".

עובדי החברה עצרו את העיצומים בפתח החג מתוך התחשבות בקהל הלקוחות, אולם לאור היעדר התקדמות שבו היום לנקוט בהם. במסגרת העיצומים, קיימים שיבושים קשים במתן השירות בסניפי החברה ובמענה הטלפוני. ועד העובדים הדגיש כי הטכנאים יעבדו במתכונת חירום בלבד ויטפלו רק במקרי דליפות ונזילות.

עובדי אמישראגז ממשיכים בעיצומים (צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות).

במקביל לכך, טוענים בוועד העובדים כי הנהלת אמישראגז ממשיכה לנקוט בצעדים חד צדדיים ובפעולות אסורות לכאורה, בניסיון לשבור את השביתה ולכרסם בכוחם הארגוני של העובדים. לטענתם מנסה החברה לאייש את מקומם של העובדים השובתים באמצעות העסקת עובדי קבלן וגיוס של עובדים לשעבר.

"אסור לשכוח כי המאבק הזה הוא מאבק של עובדים שרובם משתכרים משכר המינימום, בחברה שבה תנאי העסקה הם מהמחפירים ביותר בענף", מסרו בועד העובדים, "כל מה שאנחנו מבקשים זה תנאי העסקה הוגנים יותר ומכובדים יותר, תוך הסדרת זכויות העובדים בהסכם קיבוצי חדש. השקט יחזור למסדרונות ולסניפי החברה כאשר הנהלת החברה תתייחס אלינו בכבוד. כל עוד מופגן זלזול מצד ההנהלה כלפינו, נמשיך לפעול בגיבויה המלא של ההסתדרות בכל הערוצים שעומדים לרשותנו ולא נאפשר להנהלה להמשיך ולנצל את האחריות שאנו מפגינים מאז תחילת המו"מ. כולנו תקווה כי ההנהלה תתעשת ותבחר לנווט לפתרון המשבר מתוך כבוד לחוק ולעובדי החברה".

על פי הוועד, הפערים העמוקים בין הצדדים במסגרת דיוני המשא ומתן, מגיעים על רקע הסחבת שנוקטת הנהלת אמישראגז וסירובה העיקש לשפר את תנאי העסקתם של עובדי החברה, שלטענתם הם מהנמוכים בענף.

לדבריהם, עובדים רבים בחברה משתכרים כיום שכר מינימום בלבד, ולמעלה מעשור שלא היו העלאות שכר בחברה. העובדים דורשים לשפר את שכרם ואת תנאי העסקתם, תוך דגש על צמצום הפערים בין עובדי החברה והרחבת תחולת ההסכמים הקיבוציים על עובדים המועסקים במתכונות העסקה אחרות, כגון עובדים שעתיים.

חברת אמישראגז שמספקת שירות לכ-280 אלף בתי אב במגזר הפרטי ולכ-25 אלף בתי עסק, היא מחברות הגז המובילות בארץ הן בתחומי ההובלה והן בתחומי אספקת הגז.

מחברת אמישראגז נמסר בתגובה כי "אמישראגז ערוכה ופועלת לאספקה סדירה ושוטפת של גז ושרותי טכנאים לקהל לקוחותיה ברחבי הארץ. החברה מקיימת מזה מספר חודשים משא ומתן ענייני ומקיף עם נציגי העובדים וההסתדרות. למרבה ההפתעה, החליט ועד העובדים לנקוט בעיצומים ולהחריפם דווקא בחגים ועם פרוץ משבר הגז שנוצר כתוצאה מהתקלה במאגר תמר, ולנסות ולשבש את אספקת הגז ללקוחות החברה, תוך ניסיון להפעלת לחץ על ידי עיצומים.

"לצערנו, במקום לחזור לעבודה להמשיך ולנהל מו"מ בוחר ועד העובדים לנקוט בצעדים לפגיעה בתהליך ולפעול בדרך של פגיעה בצרכנים. על אף עיצומים אלו, החברה עושה הכול כדי להמשיך ולתת שרות מיטבי ללקוחותיה. נדגיש שוב כי החברה ערוכה לאספקת גז שוטפת, ולא צפויה פגיעה באספקה ושרותים בעקבות העיצומים".