הסכם קיבוצי ראשון נחתם בחברת איגוד מערכות – חברת בת של הבנק המתפעלת את מערך המחשוב של הבנק. ההסכם שנחתם בין ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת הבנק ישפר את תנאיהם של 55 עובדי החברה. על פי ההסכם העלאות השכר והבונוס בחברה יוצמדו לאלו של דרג הפקידים בבנק.

"מדובר בהסכם חשוב לעובדים ולהנהלה המקבע את זכויות עובדי המחשוב של בנק אגוד שבמשך שנים ארוכות היו מחוץ להסכם הקיבוצי של עובדי הבנק" מסר שי זלוטי בשם ועד הפעולה. בנק אגוד עומד בפני אתגרים גדולים בתחום המחשוב וההסכם יאפשר להנהלה ולעובדים לצעוד יחד ולצלוח אתגרים אלו".

"ענף עובדי המחשב בישראל תופס לאחרונה תאוצה במקומות עבודה רבים בארץ.
בשנים האחרונות אנחנו עדים לגל התאגדויות בענפי המחשב" אמר יו"ר ההסתדרות במרחב ת"א-יפו גרשון גלמן. "זה תהליך שתופס תאוצה גם בחברות היי-טק וגם בחברות המחשבים הפנימיות של נותני שירות במערכות הפיננסיות. מדובר בתחום העסקה מורכב שהמוטו בו הוא חיזוק הביטחון התעסוקתי של העובדים שנתונים בזעזועים. להגן ולעגן את מערך יחסי העבודה".

ההסכם נחתם בתום מו"מ ממושך של למעלה משלוש שנים מאז התאגדו עובדי החברה בהסתדרות, ועל רקע הדיווחים על מכירת בנק איגוד לקבוצת המזרחי. בין היתר מעגן ההסכם את ביטחונם התעסוקתי של העובדים וקובע מנגנון מוסכם לסיום העסקה הכולל תקופות שיפור ביצועים ובוררות אצל בורר חיצוני מוסכם.

יו״ר ההסתדרות במרחב ת״א-יפו חותם על ההסכם ״גל ההתאגדויות בענף המחשוב תהליך שתופס תאוצה״

עוד כולל ההסכם את העלאת הפרשות המעסיק לפנסיה, מספר ימי החופשה להם זכאים העובדים, והקצאת תקציב לנופש ולפעילויות רווחה לעובדים. כמו כן במסגרת ההסכם צפויים להיקלט להעסקה ישירה בחברה כעשרה עובדים חיצוניים, כשהוותק שצברו יחשב להם לצורכי קביעות וחישוב ימי חופשה ומחלה.

חברי ועד הפעולה הודו לעובדי החברה, לאנשי ההסתדרות ולעורכי הדין אשר ליוו אותם במהלך המו"מ: יו"ר ההסתדרות במרחב ת"א גרשון גלמן, יו"ר חטיבת הבנקים והביטוח בהסתדרות המעו"ף מנחם מליק, יו"ר הסתדרות המעוף במרחב ת"א יפו עמיר שפטל, ועורכי הדין עמי פרנקל ולירון בק ממשרד בני כהן.