ראובן שמרלינג, תושב אלקנה, נמצא היום (רביעי) ללא רוח חיים באזור תעשייה בסמוך לכפר קאסם, שם ניהל מפעל לייצור לפחמים. במשטרה הגדירו את האירוע כרצח, ונבדק האם מדובר ברקע לאומני. על החקירה הוטל צו איסור פרסום.

בשעה 13:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על גבר שנמצא מחוסר הכרה באזור תעשייה סמוך לכפר קאסם .חובשים ופרמדיקים של מד"א דיווחו על גבר כבן 70 ללא סימני חיים, וקבעו את מותו במקום. ממד"א נמסר כי נסיבות הארוע אינן ברורות. פרמדיקית מד"א עדי מרציאנו סיפרה: "כשהגענו אנשים הובילו אותנו למבנה שם ראינו גבר כבן 70 שוכב מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק ביצענו בדיקות רפואיות,הוא היה ללא סימני חיים וקבענו את מותו במקום".

ממזכירות היישוב אלקנה נמסר כי "בית אלקנה מודיע בצער ובתדהמה על הירצחו של חברנו ראובן שמרלינג הי"ד בידי מרצחים בני בליעל לפני כשעתיים בכפר קאסם, ומשתתפים בצער המשפחה. המועצה והקהילה מלווה את המשפחה בשעות הקשות". מועד הלווייה טרם פורסם.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ממשפחתו של שמרלינג ז"ל נמסר כי "המשפחה המורחבת המומה ואבלה על הירצחו של בעל, אב וסב אהוב. למשפחה הכואבת אין ספק כי מדובר ברצח נתעב על רקע לאומני.

ראובן (מוטי) שמרלינג ז"ל היה אדם אהוב על כל מכריו, איש חסד לכל נצרך ללא הבדל. היה מוקד של שמחה והפיץ אור בכל מסגרת שבה פעל. אדם אשר תרם ממרצו ופועלו לטובת הקהילה והיה נכון להושיט יד לעזרה לכל נזקק בכל עת ורבות מהפעמים עשה זאת בסתר. שימש כחזן בבתי הכנסת באלקנה בתפילות הימים הנוראים וכל הקהילה נרגשה מקולו הערב ותפילתו היוצאת מן הלב."