ארה"ב הצביעה נגד החלטת או"ם המגנה שימוש בעונש מוות על יחסי מין גאים. ההחלטה עברה למרות התנגדותה של ארה"ב, ושל 12 מדינות נוספות בהן סין, הודו, ערב הסעודית, עיראק, מצריים, בנגלדש, איחוד האמירויות ועוד, וזאת בזכות תמיכה גורפת של המדינות הדמוקרטיות באירופה ואמריקה הדרומית.

ההחלטה מגנה את "ההטלה של עונש מוות כסנקציה על צורות ספציפיות של התנהגות, כמו כפירה, חילול הקודש, ניאוף ויחסי מין חד מיניים". ההחלטה לא גינתה את עונש המוות בכללותו, החוקי במדינות רבות באו"ם ובחלק מהמדינות בארה"ב, אך כן ציינה כי מיעוטים ועניים נידונים למוות באופן שאינו פרופורציונלי לחלקם באוכלוסייה. כמו כן תקפה ההחלטה שימוש בעונש מוות כנגד אנשים עם "מוגבלות נפשית או שכלית, אנשים שהיו בני פחות מ-18 כשביצעו את הפשע ונשים בהריון".

לפי עיתון הטלגרף הבריטי, ארה"ב תמכה בשני תיקונים שהועלו על ידי רוסה ונכשלו, לפיהם עונש אינו בהכרח "הפרה של זכויות אדם", וכי הוא אינו צורה של עינוי למרות שהוא יכול להוביל לעינויים "בחלק מהמקרים". ארה"ב נמנעה מלהצביע על תיקון שהציעה ערב הסעודית, שציינה את "הזכות של כל המדינות לפתח בעצמם חוקים ועונשים".

למרות התנגדותה של ארה"ב, עברה ההצבעה ברוב של 27 מתוך 47 המדינות החברות במועצת זכויות האדם של האו"ם.

יש כיום שש מדינות בעולם בהם משתמשים בעונש מוות נגד אנשים הנמצאים בקשרים חד מיניים: איראן, ערב הסעודית, סודן, תימן, ניגריה וסומליה, כך לפי הטלגרף. המספר עולה לשמונה אם מתייחסים גם לאזורים הכבושים על ידי דאע"ש בסוריה ועיראק. יש חמש מדינות נוספות בהן עונש מוות ללהט"ב הוא אפשרי מבחינה חוקית אך לא משתמשים בו בפועל.

דוברת מחלקת המדינה התייחסה לדברים ואמרה "ראינו הרבה ביקורת כנגד ארה"ב על ההצבעה במועצת זכויות האדם. הדיווחים מטעים. כמו שאמר נציגנו במועצה, ארה"ב מאוכזבת שהצביעה נגד ההחלטה. הצבענו נגדה בגלל שיקולים רחבים כנגד הגישה של ההחלטה כלפי עונש המוות באופן כללי. ארה"ב מגנה באופן חד משמעי שימוש בעונש מוות בעבור דברים כמו הומוסקסואליות, כפירה, חילול הקודש וניאוף".