נפל דבר בהתעמלות הישראלית. עד אתמול בערב ספק אם מישהו שמע את השם ארטיום דולגופיאט ומהיום כדאי להתרגל לכך שיש לישראל סגן אלוף עולם בהתעמלות מכשירים ותקווה חדשה למדליה אולימפית בטוקיו 2020.

דולגופיאט בן ה-20 המתאמן באגודת מכבי תל אביב הוא הראשון שזוכה במדליית כסף באליפות העולם והישראלי השני שעומד על הפודיום אחרי אלכס שטילוב שהיה אחראי לשתי המדליות הקודמות של ישראל אליפויות העולם (גם כן בתרגיל הקרקע) כשזכה בארד בלונדון ב-2009 ובטוקיו ב-2011.

דולגופיאט עלה בגיל 12 לישראל מאוקראינה, את הפריצה הגדולה ביצע השנה באליפות אירופה ברומניה כשהעפיל לגמר בתרגיל הקרקע וסיים במקום הרביעי.

הדרך למדליה

המתעמל הישראלי החל את השתתפותו באליפות העולם הנערכת במונטריאול כשסיים רביעי במוקדמות תרגיל הקרקע עליו השיג תוצאה נהדרת של 14.666 נקודות, שנתנה לו את המקום בגמר.

בגמר הוא ביצע תרגיל מצוין וכמעט נקי מטעויות, בדרגת קושי גבוהה של 6.5 וקיבל את הציון 14.533, שדירג אותו במקום השני אחרי קנזו שיראי היפני שדורג ראשון עם ציון של 15.633. לישראלי נותר לחכות ולראות מה יעשו ארבעה מתעמלים אחריו, אולם ארבעתם לא הצליחו לקבל ציון גבוה יותר ודולגופיאט הוכתר לתואר סגן אלוף העולם.

המתעמל הישראלי יכול להיות מעודד מכך שיזכה למענק ראוי על השיגו בסכום של 84 אלף שקלים, מהקרן המשותפת של הוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמנו סרגיי וייסבורג יקבל מחצית מהסכום. הניצחון גם מקנה לו מקום בסגל הזהב של היחידה לספורט הישגי, הזרוע המקצועית של הוועד האולימפי בישראל והוא יקבל מדי חודש מילגה של 8,500 שקלים.

יו״ר איגוד ההתעמלות, רז פלד הגיב: "זה הישג בלתי נתפס! אם היו כאלה שחשבו שהעלייה לגמר היא ההישג, ארטיום בא והוכיח ששום דבר הוא בגדר לא אפשרי עבורו".