שני פלסטינים תושבי קבאטיה שבצפון השומרון נעצרו בחמישי האחרון בחשד לרצח ראובן שמרלינג ז״ל מהישוב אלקנה. משירות הבטחון הכללי נמסר כי הממצאים שנאספו עד כה במסגרת החקירה מצביעים על כך כי מדובר בפיגוע טרור, שבוצע ממניע לאומני.

השניים נעצרו בפעילות משותפת של השב"כ בשיתוף משטרת ישראל וצה"ל, וחקירתם נמשכת. מעצרם הותר לפרסום היום (ראשון). על זהות החשודים ויתר פרטי החקירה מוטל צו איסור פרסום.

שמרלינג, תושב אלקנה, נמצא ברביעי האחרון ללא רוח חיים באזור תעשייה בסמוך לכפר קאסם, שם ניהל מפעל לייצור פחמים. חובשים ופרמדיקים של מד"א קבעו את מותו במקום. במשטרה הגדירו את האירוע כרצח ונבדקו כיווני חקירה שונים, ביניהם גם רצח ממניע לאומני.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ביום רביעי מסרה המשפחה כי "המשפחה המורחבת המומה ואבלה על הירצחו של בעל, אב וסב אהוב. למשפחה הכואבת אין ספק כי מדובר ברצח נתעב על רקע לאומני.

ראובן (מוטי) שמרלינג ז"ל היה אדם אהוב על כל מכריו, איש חסד לכל נצרך ללא הבדל. היה מוקד של שמחה והפיץ אור בכל מסגרת שבה פעל. אדם אשר תרם ממרצו ופועלו לטובת הקהילה והיה נכון להושיט יד לעזרה לכל נזקק בכל עת ורבות מהפעמים עשה זאת בסתר. שימש כחזן בבתי הכנסת באלקנה בתפילות הימים הנוראים וכל הקהילה נרגשה מקולו הערב ותפילתו היוצאת מן הלב."