קצת יותר משנה אחרי זכייתו במדליית הארד באולימפיאדת ריו ולאחר פסק זמן אותו לקח כדי להתאושש מקרע ברצועה הצולב, אורי ששון זכה אמש (א') במדליית הזהב בגרנד פרי טשקנט (100+ ק"ג) בסיכומה של תחרות מעוררת כבוד של המשלחת הישראלית שחוזרת עם 5 מדליות. כזכור, רק אתמול זכה שגיא מוקי בזהב במשקל עד 81 ק"ג ובשישי זכו בטינה טמלקובה בזהב ותמנע נלסון-לוי בכסף. הישראלית החמישית שעלתה על פודיום היא ירדן מאירסון שזכתה במדליית הארד במשקל עד 78 ק"ג.

ששון החל את התחרות במשקל החופשי (100+ ק"ג)  ברבע הגמר בקרב מול ברקמורוד אולטיבוייב מאוזבקיסטן והכניע אותו בזכות שלושה עונשים על פאסיביות. בסיבוב הבא, התייצב מולו יריב אוזבקי נוסף, בולטיבוי בלאטייב, בדומה לקרב הקודם גם הפעם נפסקו שלושה עונשים לאוזבקי וששון עלה לגמר והבטיח לעצמו מדליה.

בגמר, ניצב מול ששון יורי קרקובצקי מקירגיזסטן. הישראלי פתח את הקרב בצורה נחושה והיה קרוב פעמיים להשלים תרגיל. הקירגיסטני לא הצליח להתקיף וקיבל עונש שני, אך גם ששון קיבל עונש על כניסה לא חוקית והקרב עדיין לא הוכרע. 20 שניות לקראת סיום הקרב, ביצע ששון תרגיל והצליח להפוך את קרקובצקי, השופט פסק וואזארי לטובת הישראלי. הקרב נמשך וששון ספג עונש נוסף בשניות האחרונות עד סיום הקרב שהוכרע בניצחון של הישראלי שזוכה במדליית זהב בתחרות הראשונה מאז חזר להתחרות ומביא הרבה שמחה למשלחת הישראלית ששומעת בפעם השלישית את ההמנון הלאומי מתנגן בטשקנט.

ארד לירדן מאירסון

המדליה החמישית של המשלחת הישראלית הושגה על-ידי ירדן מאירסון המתחרה במשקל עד 78 ק"ג. מאירסון השיגה ניצחון בקרב הראשון שלה באיפון מול יריבה מאוזבקיסטן, בקרב השני גברה בניקוד זהב על הרוסייה אנסטסיה דמיטרובה ועלתה לחצי הגמר, שם פגשה את האוקראינית אנסטסיה טורצ'ין, האוקראינית השיגה שני וואזארי וירדן נשלחה להתמודדות בקרב על הארד.

בקרב הגורלי מאירסון נפגשה עם זריה ריפובה הקזחית, הישראלית הצליחה לרתק את יריבתה וזכתה במדליית הארד.