מחאת הנכים תתחדש הבוקר, על אף ההסכמות אליהם הגיעו נציגי ארגוני הנכים ונציגי הממשלה עדיין ישנם ארגונים שלא מסכימים עם המתווה המוסכם.

הנכים הופכים לפנתרים הודיעו אתמול (שבת) בערב כי הם מחדשים את מחאתם ויחזרו לחסום כבישים, מהארגון נמסר כי, "בבוקר מתקיימת הפגנת נכים כולל כלל הנכים ומצטרפים גם ארגון נכי צה"ל כאות הזדהות עם הנכים הכלליים. המחאה תתחיל בנתניה לאורך כביש 2 על נתיב אחד לכיוון דרום לאורך 4 ק"מ". ביום שני הקרוב צפוייה להתקיים הפגנה בכיכר רבין של ארגוני הנכים שלא תומכים במתווה שהוסכם.

בתוך כך התקיים ביום שישי האחרון מפגן תמיכה של תושבי גדרה במאבק הנכים. המפגן התקיים במטרה להביע את תמיכתם של התושבים בהסכם שגובש מול הממשלה ובציבור הנכים בישראל. ב-29 לספטמבר הגיעו נציגי הנכים בתיווכו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר הקואליציה דוד ביטן, להבנות עם הממשלה על הסכם בעלות תקציבית של 4.2 מיליארד ש"ח אשר יעלה את קצבאות הנכות עד לגובה 4,500 ש"ח. ההסכם צפוי לעבור הליך חקיקה מזורז במהלך חודש נובמבר, עת תחזור הכנסת מפגרת הקיץ.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לדברי שימי לוז, מארגן מפגן התמיכה: "אנו תושבי גדרה נהיה הסנונית הראשונה לשאר הישובים בארץ. נכה לא חצי בן אדם. היום זה הם, מחר זה אנחנו."

מפגן התמיכה בגדרה (צילום: ארגון נכה לא חצי בן אדם)

לדברי אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים ויו"ר "נכה לא חצי בן אדם": מרגש מאוד לראות את מפגן התמיכה, בפרט מהיישוב שבו גדלתי. תודה לתושבים המקסימים ואני מקווה שיישובים נוספים יקחו דוגמה. אנו נמצאים בנקודת זמן קריטית בה הממשלה תעשה הכול כדי לצמצם את הישגי ההסכם והתמיכה הציבורית חשובה ביותר.