דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיהם המשטרה והמפכ"ל רוני אלשיך הם המקור להדלפות מחקירותיו, יצרו בקיעים בתוך הקואליציה. הבוקר (ראשון) כבר נשמעה ביקורת מצד שלושה חברי כנסת מסיעת כולנו על התנהלותו של ראש הממשלה.

"אדוני ראש הממשלה, הבעיה היא לא במפכ"ל אותו בחרת בעצמך, בחוקרי משטרה המבצעים את תפקידם, בהדלפות מחקירות, הבעיה היא אצלך." כך תקפה הבוקר בחשבון הטוויטר שלה, בחריפות ומתוך הקואליציה,  ח"כ מירב בן ארי (כולנו) את תגובת ראש הממשלה בנימין נתניהו לפרסום במוצאי שבת בעניין חקירותיו שצפויות להתחדש בתקופה הקרובה.

אל מתקפתה של בן ארי הצטרפו גם חברי סיעתה  – חברי הכנסת רועי פולקמן ורחל עזריה – במה שנראה כמהלך מתואם. פולקמן כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "מה אמורים להרגיש עשרות אלפי השוטרים עם ההתקפות הבלתי פוסקות על עבודתם? אמון הציבור זה החלק הקשה ביותר במערכת החוק מנהיגות אחראית צריכה לחזקו."

עזריה כתבה בחשבון הטוויטר שלה כי תגובת נתניהו מהווה חציית קו אדום. "קו אדום נחצה במתקפה על המשטרה ולא נאפשר זאת" כתבה, "המשטרה היא היסוד של בטחון האזרחים ושלטון החוק. עלינו לאפשר לשוטרים למלא את תפקידם נאמנה."

בליכוד מהרו להגיב בחזרה. ח"כ נאווה בוקר קראה לבן ארי להתנצל או להתפטר והאשימה אותה כי היא גייס חמישי בקואליציה. "מירב התנצלי או תתפטרי! דברייך דוגמה מושלמת לגייס חמישי, את אופוזיציה בתוך קואליציה. מוטב שתשקלי מחדש את מקומך."

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס, אמר כי "אין קמפיין לא של הליכוד ולא של ראש הממשלה נגד המשטרה." ביחס לפרסום על חידוש החקירות אמר אקוניס כי "כל אדם שווה בפני החוק" אך יחד עם זאת שב ותקף את המפכ"ל, "ההדלפות המגמתיות מתוך החקירות הן דבר פסול. אני מנצל את ההזדמנות לקרוא למפכ"ל לממש את מדיניותו שלא יהיו המלצות לחקירות. נאה דורש נאה מקיים, כך צריך לעשות המפכ"ל".

אתמול פורסם בחדשות 2 כי חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו צפויות להתחדש בשני התיקים בהם הוא חשוד בשוחד – "תיק 1000" (פרשת המתנות) ו"תיק 2000" (קשרי הון שלטון עיתון) וכי בימים הקרובים ינסו החוקרים לתאם מועד לחקירה נוספת של נתניהו שאמורה להתקיים במהלך השבועיים הקרובים, ובהמשך הוא יידרש למסור עדות גם ב"תיק 3000" (פרשת כלי השיט והצוללות), בו הוא אינו בין החשודים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב בחריפות לפרסום בחדשות 2 על פיו החקירות נגדו עתידות להתחדש בקרוב. בתגובתו תקף נתניהו את המשטרה ואמר כי "ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי".

במשטרה הגיבו לדברי נתניהו, ואמרו כי "משטרת ישראל עושה עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוע בלגיטימיות שלטון החוק".