הסגל הבכיר באוניברסיטת אריאל הודיע אתמול (ראשון) לסטודנטים כי אין בכוונתו לפתוח את שנת הלימודים הקרובה.  ע"פ ועד הסגל, המו"מ עם מנהלת האוניברסיטה נכשל ואין בכוונתו לפתוח את שנת הלימודים שאמורה להיפתח ביום ראשון הבא.

כ-400 אנשי הסגל הודיעו כי ישביתו את הלימודים לאחר שלטענתם החודש פג תוקפו של הסכם קיבוצי הקודם שהסדיר את תנאי העסקתם של העובדים ולא נחתם הסכם קיבוצי חדש. לדברי הועד, טיוטה ראשונית לחידוש ההסכם הקיבוצי הוגשה למנהלת האוניברסיטה עוד בפברואר, אך נציגי האוניברסיטה התחמקו מלהיפגש עם נציגי ארגון הסגל הבכיר במשך תקופה ארוכה.

ועד הסגל דורש לבטל אפליות שונות שהיו קיימות לטענתם בהסכם הקיבוצי שפג תוקפו, כגון ביטול התנאים לקבלת מענקים שונים אשר להם זכאים מרצים באוניברסיטאות אחרות ותיקון כשלים ואי ביצוע סעיפים בהסכם הישן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"עם הפיכת המכללה לאוניברסיטה התבקש הסגל לקחת חלק במאמצים ולוותר על חלק מתנאי השכר המקובלים באוניברסיטאות במדינת ישראל " אמר יו"ר ארגון הסגל הבכיר באוניברסיטת אריאל, פרופ' אשר יהלום "מטעמים של סולידריות ומפאת הדאגה שלנו לאוניברסיטה הסכמנו לוותר על חלק מהתנאים על מנת לסייע לאוניברסיטה להצליח בדרכה. למרות תרומתנו, ולמרות המאמצים שלנו לסייע למוסד להצליח, למרבה הצער, מנהלת האוניברסיטה פועלת כנגד אנשי הסגל ותנאיהם. כך בין היתר היא מסרבת לחתום על הסכם קיבוצי חדש המשווה את תנאים הסגל שלנו לתנאים המקובלים בשאר אוניברסיטאות המחקר, כמו כן היא מפרה הסכמים קיימים, ומסרבת לנהל משא ומתן מזורז שיביא לחתימה על הסכם קיבוצי חדש והוגן ובתיקון ההפרות".