החל משעות הלילה ועד שעות הבוקר (שני) חלים עיכובים בהמראות בנמל התעופה בן גוריון, זאת לאחר שמספר עובדים זמניים לא הגיעו למשמרתם כמחאה על פיטורי כמאתיים מהם עם תום החגים.

מדי שנה מגייסת רשות שדות התעופה עובדים עונתיים רבים, על מנת לעבות את מצבת כוח האדם בתקופת העומס התיירותית – הקיץ והחגים. עובדים אלו נקלטים בחוזה עבודה בו מצוין במפורש כי מדובר בהעסקה עונתית, וכי העסקתם תסתיים אחרי תקופת החגים. אתמול שלחה הרשות את מכתבי הזימון לשימוע לפני פיטורים לעובדי הקיץ. בתגובה, החליטו חלק מהם שלא להתייצב לעבודתם במשמרת הלילה, זאת טרם ביצוע השימועים עצמם.

כתוצאה מכך, נגרם עומס כבד בפריקת המטוסים והעמסתם. עד כניסת "עוצר הלילה" (חלון הזמן שבו לא מותרות המראות מנמל התעופה), בשעה 1:40, המריאו כל הטיסות המתוכננות, כך שלא נותרו טיסות שעוכבו לשעות הבוקר ("עוצר הלילה" מסתיים בשעה 6:00).

עם זאת, במהלך בשעות הבוקר חלו שיבושים בפריקת המזוודות, ונוסעים רבים נאלצו להמתין שעות ארוכות עד להתייצבותם של עובדי משמרת הבוקר לעבודה, על מנת לקבל את כבודתם. נכון לעכשיו פועל נמל התעופה כסדרו.

בניגוד לפרסומים שונים, לפיהם מדובר בעיצומי פתע של ועד עובדי רשות שדות התעופה, אישרה הרשות עצמה לדבר ראשון כי מדובר ב"יוזמה" של העובדים העונתיים שעומדים לפני פיטורים ולא בשביתה או בצעדים ארגוניים של ועד העובדים, שלמעשה לא היה מעורב כלל בעניין.