אלאור אזריה הגיש אמש (חמישי) בקשת חנינה לנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. במכתב לנשיא כתב אזריה ״למשפט צדק, לצערי הרב, לא זכיתי – זו תחושתי ושום דבר לא יכול לשנות אותה. מכל מקום, את מידת החסד והרחמים, שהיא תמצית מוסד החנינה, מבקש אני מכבוד הנשיא בפנייה זו״.

כזכור, אזריה נכנס בחודש אוגוסט השנה לרצות עונש של 18 חודשי מאסר בגין הריגת מחבל שהיה שכוב על הכביש לאחר ניסיון פיגוע בחברון. עם כניסתו לכלא שלח לרמטכ"ל מכתב ובו בקשה לבטל את מאסרו, ובסוף חודש ספטמבר הודיע לו הרמטכ״ל כי יקצר את עונשו ל-14 חודשי מאסר בפועל. אייזנקוט ציין בזמנו שאי הבעת החרטה מצד אזריה השפיעה על החלטתו וכי כשלים רבים נפלו במעשיו של אזריה ומהווים סטייה מערכי צה״ל כפי שבא לידי ביטוי בפסקי הדין. יחד עם זאת החליט הרמטכ״ל על קיצור העונש כיוון ש״מצא לנכון לשקול שיקולי חסד ורחמים״. כעת מבקש אזריה חנינה מנשיא המדינה למלוא עונשו.

״אני קורא ושומע את התגובות בקשר להחלטתי, שלא להביע חרטה על הירי במחבל,״ כתב אזריה לנשיא, ״זה לא מדוייק: אילו הייתי יודע בוודאות באותן שניות מתוחות בזירה, שהמחבל איננו ממולכד, לא הייתי יורה, חד וחלק. לכן, ובדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית״.

בסיום בקשת החנינה נכתב ״המשפט מאחורינו כבוד הנשיא. קיבלתי את הדין. אני יושב בכלא, רחוק מהמשפה, מבודד מהעולם… גדלתי על ערכים נעלים – קדושת החיים וכיבוד כל אדם באשר הוא. גדלתי בעיר מעורבת. הייתי מעורב בפעולות רבות בהן היו מעורבים חפים מפשע – מעולם לא פגעתי באיש, זו לא דרכי, לא הדרך שלמדתי בבית אבא״.

מלשכת הנשיא טרם נמסרה תגובה לבקשה.