כתובות נאצה כנד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, רוססו הלילה (רביעי) על קירות בית ספר יסודי "בוסטון" ברחוב חזון איש בבני ברק. בכתובות נכתב "ריבלין משומד נאצי" ו"ריבלין צלם בהיכל". על פי הערכות מדובר בכתובות נגד רובי ריבלין נשיא המדינה, אם כי ייתכן שמדובר דווקא בעיתונאי החרדי יעקב ריבלין.

ממרחב דן במשטרה נמסר כי המשטרה פתחה בחקירה לאחר שהתקבל דיווח אודות ריסוס כתובות נאצה בגב בית ספר ברחוב חזון איש בבני ברק.

נשיא המדינה ריבלין בפתיחת שנת הלימודים תשע"ח בתלמוד תורה בוסטון בבני ברק (צילום: מארק ניימן/לע"מ)

בית הספר היסודי "בוסטון" הוא אותו בית ספר בו ביקר ריבלין בפתיחת שנת הלימודים של המוסדות החרדיים. הרב נתן פוקסברומר, מנהל בית הספר, אמר לאתר וואלה כי "מדובר בתת רמה, לא נתייחס אליה ולא נתן לה תשומת לב". לדבריו, "לביקורו של נשיא לא התלוו איומים, או הקנטות מצד קיצוניים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בשיחה עם בכירים ברשויות מקומיות אמר הבוקר הנשיא ריבלין כי "לא פשוט לפעמים לשאת בתואר הזה 'משרת ציבור'. לעיתים הוא מביא אותך לקו האש, לנקודות העימות. אבל האמונה הפנימית בצמד המילים הזה 'משרת ציבור' היא חזקה מהכול".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו אמר בתגובה לגרפיטי נגד הנשיא ריבלין: "כתובות מסוג זה ראויות לכל גינוי ואין מקומן בשיח הציבורי בישראל".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר בתגובה לריסוס הכתובות בבני ברק: "השיח הקלוקל שרווח במדינה מתדרדר מיום ליום ועלול להביא לפגיעה בנפשות, על כולם לגנות מעשים מעין אלה ולפעול נגד תופעות של הסתה ביד קשה וללא רחם".

יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג התייחס אף הוא לריסוס הכתובות, ואף קשר את המעשה לנאומו של ריבלין בפתיחת מושב החורף בכנסת. "הנה זה בא – לפני יומיים אמרתי שתיכף יכנו את הנשיא ריבלין בוגד. התחלנו בחמוצים ומהר מאד הגענו למשומדים נאצים", אמר הרצוג והוסיף כי "הפה שהתיר נדרש מיידית לאסור ולעצור".

בנאומו ביום שני האחרון, במעמד פתיחת חושב החורף של הכנסת, אמר ריבלין כי "הממשלה פוגעת בממלכתיות" והוסיף כי המתקפות על בית המשפט העליון, משטרת ישראל והתקשורת נראות "כניסיון מתמשך להחליש את שומרי הסף של הדמוקרטיה הישראלית". ריבלין ספג ביקרות מצד מספר חברי כנסת בימין על נאומו.