ראש מנגנוני הביטחון של חמאס ברצועת עזה, גנרל תאופיק אבו-נעים, נפצע באורח בינוני אתמול (שישי) בצהריים, מנסיון חיסול בעזרת מטען שהונח ליד רכבו במרכז הרצועה.

על פי מקורות בעזה, אבו נעים היה בדרכו חזרה מתפילה במסגד אבו אל חסן במרכז הרצועה, בסיום תפילת יום השישי, כשנפצע מהפיצוץ. לאחר שנפגע, פונה לבית החולים שיפא בעזה. לפי דיווחים פלסטיניים, באירוע נפגעו מספר אנשים נוספים.

מנהיג חמאס, איסמאעיל הנייה, הגיע לבקר את אבו נעים בבית החולים והאשים את ישראל בניסיון ההתנקשות. "באמצעות פשעים אלה מנסה ישראל להניא את חמאס מדרכה ומדבקותה בזכויות העם הפלסטיני ובהתנגדות עד שפלסטין תשוחרר לגמרי", טען הנייה.

דובר החמאס פאוזי ברהום מסר כי "ניסיון ההתנקשות הוא מעשה שפל, שעומדים מאחוריו אויבי העם הפלסטיני". לדבריו, "מדובר בניסיון התנקשות בביטחון והיציבות של הרצועה וגם ניסיון לפגוע בפיוס הפלסטיני. על מנגנוני הביטחון לפעול במהירות על מנת להביא את הפושעים לדין".

המתח בין דעא"ש לחמאס ברצועת עזה גובר בחודשים האחרונים. אבו נעים, כראש מנגנוני הביטחון מטעם חמאס, מוביל את מאבקי השליטה בסלפים ובארגונים המזוהים עם דאע"ש בעזה. יש גורמים המשערים כי ניסיון ההתנקשות יכול להיות על רקע המתח בין דעא"ש לחמאס ואם כך, האחראית לכך איננה ישראל.

מתוקף תפקידו, נחשב אבו נעים לאחד אנשי המפתח החזקים ברצועת עזה. הוא לקח חלק בשיחות הפיוס עם פתח, ותפקידו יהיה שילוב מנגנוני הביטחון של הרשות עם חמאס ברצועה. אבו נעים הוא אסיר לשעבר בישראל ששוחרר בעסקת גלעד שליט בין חמאס לישראל ב 2011.