משטרת פקיסטן הודיעה אמש (רביעי) כי עצרה אשה שנישאה לאחרונה בחשד שהרעילה את בני משפחתה. על פי חוקרי המשטרה, האישה ניסתה להרעיל את בעלה, לו נישאה לו בכפייה בחודש שעבר, וגרמה להרעלה המונית. 17 מבני משפחתה המורחבת מתו כתוצאה מההרעלה, ועשרה מהם מאושפזים עדיין בבית החולים. מעצרה של החשודה הוארך בשבועיים על מנת להמשיך את החקירה.

המקרה אירע בכפר קטן סמוך לעיר עלי פור, כ ק"מ דרומית לעיר מולטאן במחוז פונג'אב שבמזרח המדינה. החשודה, אסיה ביבי בת ה-21, חותנה בחודש שעבר לגבר מהכפר הנידח למרות התנגדותה. ביבי ביקשה להינשא לגבר אחר מהכפר, איתו ניהלה מערכת יחסים, אך משפחתה סרבה לכך ולא הכירה בבן זוגה. את הרעל סיפק לה בן זוגה לשעבר.

לאחר שהוריה סירבו לאפשר לה להתגרש, היא הרעילה כוס חלב שהגישה לבעלה. מהחלב, אותו סירב הבעל לשתות, הכינה חמותה של האשה משקה יוגורט מסורתי. אם הבעל, שלא הייתה מודעת למעשיה של ביבי, הגישה את משקה היוגורט המורעל למשפחתה המורחבת. 

החשודה אמרה לכתבים בבית המשפט שהיא כועסת על הוריה שהשיאו אותה בניגוד לרצונה. "ביקשתי מהוריי שוב ושוב לא להשיא אותי בכפייה, כי גם הדת שלי, איסלאם, מאפשרת לי לבחור את הבעל שלי" אמרה, "אבל הם לא הקשיבו לי והשיאו אותי לקרוב משפחה". היא ציינה שאמרה להוריה שאם לא יאפשרו לה להתגרש, המצב יכול להתדרדר במהירות. 

"התקרית התרחשה בשבוע שעבר, אך רק השבוע הצליחו החוקרים שלנו לקשור בין האשה ובן זוגה, שאיננו בעלה, לרצח" אמר מפקד המשטרה לסוכנות הידיעות איי.פי, "זהו מקרה סבוך ומורכב". בכלי תקשורת במדינה דווח כי האשה המשיכה במערכת היחסים עם בן זוגה, שהחל לפני נישואיה. היא הביעה צער על מותם של בני המשפחה, ואמרה שהמטרה של ההרעלה הייתה רק בעלה. 

סוכנות הידיעות איי. פי. דיווחה כי בשנה האחרונה נרצחו כאלף נשים פקיסטניות בידי קרובי משפחה, במה שהוגדר על ידם כ"רצח על כבוד המשפחה". בפקיסטן נפוצים נישואים בכפייה ואלימות נגד נשים. במדינה תועדו תקריות רבות של התקפות חומצה, שהיא הנשק המועדף על גברים הרוצים לנקום בנשים המואשמות בחוסר נאמנות או מרדנות.