גג קרס באתר בניה של מבנה חד קומתי, בבית ספר באל-סייד שליד חורה היום (ראשון) בשעות הצהריים המוקדמות. על פי דיווח המשטרה הוקפצו למקום שוטרים וכחות כיבוי ושישה עובדים חולצו מההריסות.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי לשני פצועים במצב בינוני: גבר בן 56 עם חבלות ראש וגפיים, וגבר כבר 25 עם חבלות גפיים – וכן לארבעה פצועים נוספים בגילאי ה-20 במצב קל עם חבלות גפיים. הפצועים כולם פונו לבית החולים סורוקה. המשטרה וכוחות הכיבוי וההצלה ערכו במקום סריקות על מנת לוודא שאין לכודים נוספים. נפתחה חקירה על נסיבות המקרה והועבר דיווח על התאונה למשרד העבודה.

קריסת הבניין באל-סייד (צילום: אושר אסולין תיעוד מבצעי מד"א)

על פי חשיפת הארץ הבוקר, על אף מותם של 50 עובדים המוכרים לארגוני המאבק בתאונות הבניין בשנה שעבר, ועל אף שנפתחו 277 תיקי תאונות עבודה באתרי בניה, ו-88 תיקי חקירה פלילית בגין גרימת מוות או חבלה חמורה ברשלנות, לא הוגש בשנת 2016 ולו כתב אישום אחד בנושא. כמו כן עולה מתחקיר הארץ כי המשרד לביטחון פנים ומשרד העבודה והרווחה לא פעלו על פי המלצות פרקליט המדינה שי ניצן להקמת יחידה מיוחדת לחקירת תאונות בענף הבניין, ומשרד האוצר מסרב לתקצב אותן תקצוב נוסף לשם כך, בטענה שהמשרדים קיבלו כבר תוספות תקציביות אותן הם יכולים לחלק בהתאם לשיקול דעתם.

בשבוע שעבר ביום רביעי נהרג עובד כבן 30 אשר נפל אף הוא במהלך עבודות בניה של אולם ספורט בבית ספר בתל אביב, שמו טרם פורסם. עובד נוסף – אשרף ח'טאב בן 29 מאיזור טול כרם, נהרג ביום שני בשבוע שעבר מפגיעת מטען כבד שהונף על ידי מנוף בשכונת הדר יוסף בתל אביב.

מניין ההרוגים בתאונות הבניין לשנה זו עומד כעת על 29 עובדים. היום בשעות הערב יערך כנס אקדמי ראשון העוסק במשבר הבטיחות בענף הבניין, ביוזמת מכון אלרוב לחקר הנדל"ן באוניברסיטת תל אביב.