סאלם איברהים אל אעסאם, בן 49 מתל שבע, שנפצע במהלך עבודתו בתל אביב ביום שלישי האחרון, נפטר אתמול (שבת) מפצעיו בבית החולים איכילוב.

אל אעסאם עבד בתפסנות (הרכבת שבלונות ליציקת בטון), באתר בנייה ברחוב יובל נאמן, עמד על קורה ונפל ממנה מגובה שני מטרים. הוא פונה באמבולנס של מד"א כשהוא בהכרה וסובל מפגיעות באגן – אולם ככל הנראה התדרדר מצבו בבית החולים ובמהלך השבת נקבע מותו. ממשטרת ישראל נמסר כי החקירה על נסיבות המקרה נמשכת, וכי בהסכמת משפחתו תועבר גופתו לבדיקה במכון לרפואה משפטית. מניין ההרוגים בתאונות בענף הבניה בשנה זו עומד כעת על 31.

היום בשעות הצהריים נפל עובד מגובה 3 מטר באתר בניה ברחוב הארזים בכרמיאל. לאחר שקיבל טיפול בזירת האירוע, פונה העובד, בן כ-25, לבי"ח נהריה במצב בינוני עם חבלה בחזה.

בשעה 12:00 נפל עובד נוסף מגובה ברחוב הרב עובדיה יוסף בנצרת עילית. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים רמב"ם גבר כבן 40 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית.

בדיון שנערך לפני שבועיים בועדת המשנה לנושא הבטיחות בענף הבניין עלה כי קיים תקן בינלאומי לבטיחות פיגומים – אולם בארץ הוא אינו מחייב, ומהווה 'תקן וולנטרי' בלבד. יו"ר הועדה ח"כ חאג' יחיא דרש את התאמת התקנות בישראל לתקן הבינלאומי בנושא. נפילות מגובה הן הגורם לכשני שליש מהתאונות הקטלניות בענף.

אמש נהרג גם חוסיין סועואד, בן 32, מקריסת קיר במהלך שיפוצי בית משפחתו בכפר מֻעָ'אר, מזרחית לכרמיאל. סועואד פונה לבית החולים פדה-פוריה כשהוא במצב אנוש, אולם עם הגיעו לבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. לצידו פונה אחיו בן ה-20 שנפצע קל באותה התאונה.