מאבטחים במרכז הרפואי לגליל בנהריה הותקפו אמש (שני), על ידי ארבעה צעירים בשנות העשרים לחייהם לאחר ויכוח בנוגע לאי תשלום על חנייה. העימות הפיזי החל בזמן שהארבעה ניסו לעבור את מחסום היציאה עם רכבם. שלושה מיושבי הרכב הקיפו את אחד המאבטחים והחלו לגדף ולדחוף אותו. עד מהרה הם החלו להכות אותו ולתקוף מאבטחים נוספים.

שניים מהצעירים החשודים בתקיפה עוכבו במקום עד להגעת המשטרה, בעוד שני האחרים נמלטו. שני מאבטחים נפגעו קל ונזקקו לטיפול בחדר המיון, לאחר שאחד ספג מכה באפו והאחר סובל מחבלת פנים.

תיעוד האירוע במצלמת האבטחה במרכז הרפואי לגליל

מהנהלת המרכז הרפואי נמסר כי "אנו רואים בחומרה רבה כל ניסיון להפר את הסדר הציבורי ולפגוע בצוות המרכז הרפואי. אנו בטוחים כי משטרת ישראל תדע למצות את הדין כחלק מהחשיבות למגר את תופעת האלימות שלצערנו מתרחשת לעיתים קרובות ומסכנת חיי אדם. יש להתייחס באפס סובלנות כלפי כל סוגי האלימות כדי למנוע את המקרה הבא.

שר הבריאות יעקב ליצמן מסר כי "שוב אנו עדים למקרה קשה של אלימות בבי"ח. הפעם המאבטחים בנהריה הפכו ליעד לאלימות פושעת שיש למגרה בכל דרך. אני מגנה זאת וקורא למשטרה ולרשויות החוק להגביר אכיפה ולבער את הנגע לטובת מערכת הבריאות".

על רקע מקרי האלימות האחרונים בבתי החולים, בכללו גם המקרה אמש, הודיעה השדולה למניעת האלימות נגד צוותים רפואיים בכנסת, כי תתכנס היום לדיון דחוף בנושא. יו"ר משותף של השדולה, ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני), אמר כי "זו תופעה בזויה ומזעזעת שחייבים לעקור מן השורש. הגיע הזמן לעבור מדיבורים למעשים ואנחנו מצפים מן הממשלה להציג תכנית מעשית ומידית כדי להפחית את מקרי האלימות עד למיגורם המוחלט."