האם עובדי "טבע" בישראל עומדים בפני מכת פיטורים נוספת? ב"גלובס" פורסם כי
מנכ"ל טבע הנכנס קאר שולץ החל לעבוד על תכנית התייעלות חדשה, שתכלול צמצום של מעל 1,000 עובדים בישראל, מתוך כ-6,000 העובדים שהיא מעסיקה כאן. זאת לאחר תכנית פיטורים קודמת שיושמה בהסכמת העובדים באוגוסט האחרון, במסגרתה 35 עובדים יצאו לפנסיה מוקדמת ו-85 עובדים פוטרו עם פיצויים מוגדלים. לפי הדיווח בגלובס, גל הפיטורים צפוי להגיע לעד כ-20% מכוח האדם של החברה ברחבי העולם, כאשר עיקר הפיטורים צפויים להיות בארה"ב ובאירופה.

דובר ההסתדרות יניב לוי מסר בתגובה לפרסום כי "ההסתדרות לא תקבל בשום פנים ואופן צעדים חד-צדדיים של הנהלת טבע בישראל. כל צעד של התייעלות, אם וכאשר יעלה על הפרק, ייעשה אך ורק בהידברות ובהסכמה אל מול ההסתדרות ועדי העובדים. עובדי טבע הם ההון האנושי של החברה והמשאב הכי חשוב שלה. פיטורי עובדים הם המוצא האחרון".

חבר הכנסת עמיר פרץ (המחנה הציוני) הגיב לפרסומים ואמר כי ״במקום לעסוק בפיטורי בני בגין כדי להעביר חוקי הישרדות לראש הממשלה, יש לפעול למנוע את פיטוריהם של 1,700 עובדי טבע. חברת טבע העולמית נקלעה למשבר גדול, אך מתפקידנו לדאוג לאדם העובד בישראל. התערבותה של הכנסת בגל הפיטורים הקודם צמצם את היקף הפגיעה בעובדים הישראלים בחברה וכך יש לעשות גם הפעם ביתר שאת״. פרץ הוסיף כי "על הממשלה לזנוח את מאבקי ההישרדות המביכים שלה עצמה ולהתחיל לעסוק באזרחים שעליהם היא אמורה להגן: על כולנו לעמוד לצדם של עובדי טבע ומשפחותיהם ולעשות הכל על-מנת לצמצם את היקף הגזירה על העובדים הישראלים בחברה".

יו"ר הועדה לביקורת המדינה ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה כי פיטורי הענק בטבע הם פיגוע המוני, וכי העובדים הם קורבן האדם של הנהלה כושלת, שלומיאלית ותאבת בצע. יש לבחון מחדש באופן יסודי את מדיניות ההטבות המפליגות במס לחברות דוגמת טבע, שנותנות אפס התחייבויות בתמורה. לכך יש להוסיף את הפטור האדיר ממס שניתן לטבע ערב רישום רווחי הקופקסון, שהיו מקור מרכזי להתעשרות החברה. יוצא אפוא שכאשר החברה מרוויחה – רווחי העתק זורמים לקופתה, וכאשר היא נחלשת – רק הציבור משלם את המחיר. גם התופעה שבה אלפי משפחות נחרבות שעה שהמנכ"ל החדש מקבל חבילת הטבות בשווי 35 מליון $ ועוד מיליונים מדי שנה – היא מעוותת הן מוסרית והן כלכלית"