דבר ראשון
ראש עיריית ראשון לציון, דב צור (צילום ארכיון: אילנה שקולניק / ויקיפדיה).
תיק 1803
יישאר במעצר

מעצרו של ראש עיריית ראשון לציון יוארך בחמישה ימים.

צור ושני בכירים נוספים שנעצרו, אייל מושיב סמנכ"ל החברה העירונית ויוסי חממי, סגן ראש העיר, ישוחררו ביום שני למעצר בית בתנאים מגבילים

עדכון אחרון: 07.12.2017, 12:37

מעצרו של ראש עיריית ראשון לציון דב צור הוארך הבוקר (חמישי) בחמישה ימים. בית המשפט השלום בראשון לציון נתן תוקף להסכמות בין עורכי דינו של דוב צור ובין המשטרה, לפיה ביום שני ישוחרר למעצר בית במשך עשרה ימים ויורחק במשך 30 יום מהעירייה ומהחברה הכלכלית. הסדרים דומים סוכמו גם בין המשטרה לבין עורכי דינם  של אייל מושיב, סמנכ"ל החברה כלכלית ושל ויוסי חממי, סגן ראש עירית ראשון לציון. שלושת הבכירים נעצרו ביום ראשון האחרון במסגרת חקירות פרשת 1803, המעלה חשש לשחיתות שלטונית.

היזם שפי ששון, חוסאם ועדנאן ממשפחת ג'רושי ונהגו של ביטן שאול הכנעני שוחררו למעצר בית עד לסוף השבוע הבא.

אתמול נחקר יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן במשרדי יאח"ה בלוד במשך 12 שעות. גם רעייתו של ביטן נחקרה במשך יומיים. ביטן אמר כי היה רוצה להתייחס לפרטי החקירה, אך לא יעשה זאת מאחר ונאסר עליו להתראיין. יו"ר הקואליציה אף הגיש בקשה לביטול ההגבלה לשוחח עם התקשורת על פרטי הפרשה.

בשלב זה נחקרים בפרשה יותר מעשרים חשודים, בראשם ראש עיריית ראשון לציון דב צור, הנמצא במעצר, וח"כ ביטן. במרכז החקירה נמצא "מתחם 1000" – מתחם של 1,000 דונם במערב ראשון לציון בשווי כמה עשרות מיליוני שקלים, שהוצא למכרז והחשד כי הזוכים זכו בו תמורת טובות הנאה. בין היתר נבדק האם ח"כ ביטן היה קשור למכרז, בו זכה בנו של אחד ממקורביו, שגם תרם לו במערכת הבחירות. גם קשריו של ביטן עם משפחת הפשע ג'רושי נבדקים.

החקירה עוסקת בשורה של פרשות שונות שחלקן נחשפו על ידי מבקר המדינה ונחקרו, אך לא נכללו בדוחות המבקר ועברו ישירות למשטרה. על פי ההערכות, במרכז הפרשה עומד יו"ר הקואליציה ביטן, שכיהן, בנוסף לתפקידו בוועדת התכנון והבנייה, גם כסגן יו"ר העירייה בשנים 2005 עד 2015, וכיו"ר קבוצת הכדורגל הפועל ראשון לציון בשנים 2001 עד 2008.

נושאים קשורים:  דב צור, דוד ביטן, ראשון לציון, שחיתות, היחידה הארצית לחקירות הונאה
תגובות
×