פרקליטות המדינה הגישה הבוקר (ה') כתב אישום נגד חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד), בעבירות של תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי. כתב האישום הוגש בהמשך להחלטת היועץ המשפטי לממשלה מחודש ספטמבר, ולאחר שח"כ חזן עבר שימוע וויתר על חסינותו כחבר כנסת.

חזן מואשם כי ביצע את העבירות לכאורה בעיריית אריאל לפני כשלוש שנים, בטרם היה חבר כנסת. ההחלטה על הגשת כתב האישום התקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בהתאם להמלצת פרקליט המדינה, ולאחר שנדחו טענותיו של ח"כ חזן בשימוע שנערך לו. התיק מטופל על ידי עו"ד ריקי גולדברג סגל מפרקליטות המדינה.

על פי כתב האישום, באוקטובר 2014 נודע לחזן על כוונת עיריית אריאל לעקל את חשבון הבנק של אימו, וזאת עקב אי תשלום ארנונה בגין נכס שבבעלותה. בעקבות זאת הגיע חזן למשרדי עיריית אריאל, ניגש אל מנכ"ל העירייה אבי עזר וראש העיר אלי שבירו, והחל לצעוק על המנכ"ל ולקלל אותו. חזן מואשם בכך שדחף את המנכ"ל בחוזקה עד שהוטח במעקה, ולאחר מכן נכנס אחריו לחדר הישיבות, סגר אחריו את הדלת והכריז "אף אחד לא יוצא מפה". בחדר הישיבות המשיך לצעוק על המנכ"ל ולגדף אותו, עד שהוצא מחדר הישיבות על ידי עובד עירייה אחר.

לאחר מכן המשיך חזן אל לשכת ראש העיר – אליה, לפי כתב האישום, התפרץ, והחל לצעוק ולגדף את ראש העיר. חזן מואשם בכך שסירב לעזוב את לשכת ראש העיר, וכי איים כי "יטפל" בראש העיר, וידאג לכך שהוא "לא ישב עוד בכסא".

סיעת הליכוד היא הסיעה המובילה בכנסת ה-20 במספר חברי הכנסת המכהנים מטעמה בעודם חשודים בפלילים. מלבד חזן, גם ראש הממשלה נתניהו, השר חיים כץ, וח"כ דוד ביטן מצויים כיום תחת חקירת משטרה. חברי כנסת מכהנים נוספים החשודים בפלילים הנם זחאלקה, זועבי, ואזברגה – שלושתם חברי סיעת בל"ד.

בתגובה להגשת כתב האישום, מסר ח"כ חזן כי "לי אין מה להסתיר. אצלי הכל שקוף. לכן הסרתי את החסינות שלי כח"כ ודרשתי בשיחה עם פרקליט המדינה משפט פומבי שקוף לעיני העם, שישודר בלייב בפייסבוק. במשפט אוכיח את יושרי ואת העובדה שמדובר בעוד רשות מושחתת ובכתב אישום מופרך המבוסס על תיק כמותו נסגרים אלפים בשנה כדבר שבשגרה. וכך גם יהיה גורלו של תיק זה. כל כולו של התיק הנ"ל הוא רדיפה פוליטית אישית צרופה".