ארבעה בני אדם נפגעו אתמול (שני) באורח קל מפיצוץ מטען חבלה בתחנת רכבת תחתית במנהטן – כך דיווחו רשויות החירום בני יורק. הנפגע העיקרי באירוע הוא המחבל – אקאייד אולה, מהגר מבנגלדש, שאמר לחוקריו כי רצה לנקום בארה"ב על פעולותיה לדיכוי ארגון הטרור דאע"ש. עוד נמסר מהרשויות כי המטען שנשא אולה לא התפוצץ במלואו, מה שמנע פיגוע גדול בהרבה. שלושת הנפגעים הנוספים נפגעו קל משאיפת עשן בלבד, ולא מפיצוץ המטען.

הפיצוץ אירע בשעה 7:30 בבוקר (שעון מקומי) בקרבת פינת השדרה השמינית עם רחוב 42, באחת מתחנות הרכבת העמוסות בעיר. מקור משטרתי מסר לתקשורת האמריקנית כי לפי הדיווחים הראשוניים מהזירה, ייתכן כי מדובר במטען צינור שהתפוצץ במנהרה של הרכבת התחתית. אולה, המחבל שנעצר, נשא עליו מטען נפץ שייתכן שהתפוצץ חלקית. בכמה כלי תקשורת דווח כי הוא נשא עליו גם מה שנראה כמו כבלים וסוללה גדולה.

ברשת CNN דווח כי האזור שבו אירע הפיצוץ כנראה לא היה "היעד המיועד לפיצוץ", וייתכן שהמטען התפוצץ מוקדם מהצפוי והביא לפציעתו של החשוד שנעצר. חוקרי טרור של ה-FBI מסייעים למשטרה המקומית לחקור את נסיבות הפיצוץ. קווי הרכבת התחתית הסמוכים נסגרו לתנועה, ונוסעים פונו מהתחנות הקרובות למקום האירוע כאמצעי זהירות.

נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ הצדיק בעקבות האירוע את מהלכיו להגבלת ההגירה לארה"ב. זאת לאחר שנודע כי המחבל, תושב בנגלדש, קיבל ויזה לארה"ב ב-2011, כחלק ממדיניות של איחוד משפחות. "החשוד בטרור נכנס למדינתנו דרך איחוד משפחות, שאינה עולה בקנה אחד עם הביטחון הלאומי", אמר טראמפ, בהצהרה שקראה לשינוי חוקי ההגירה. מוקדם יותר אמרה דוברת הבית הלבן שרה האקבי-סנדרס כי המדיניות שטראמפ מנסה לקדם "יכלה למנוע את הפיגוע".