דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת י"ט בתשרי תשפ"ב 25.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
רווחה

העלאת קצבאות הנכות / הצעת החוק להעלאת קצבאות הנכים תעלה היום שוב לדיון בוועדת השרים

הצעת החוק, שיזמה סיעת המחנה הציוני, תעלה לדיון בפעם השניה לאחר שהוחלט לדחות את הדיון בחודש שעבר | ההצעה מבוססת על המתווה שהוסכם בספטמבר | מטרת ההצעה היא הפעלת לחץ על הממשלה לקדם את החקיקה של המתווה

מחאת הנכים בכניסה לירושלים (צילום: יונתן זינדל / פלאש 90).
טל כרמון
טל כרמון
כתבת רווחה
צרו קשר עם המערכת:

הצעת החוק של סיעת המחנה הציוני להעלאת קצבאות הנכים תועלה היום (ראשון) לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה. הצעת החוק מבוססת על המתווה שהוסכם בספטמבר האחרון בין ארגוני הנכים לאוצר בתיווך ההסתדרות. הצעת החוק כבר עלתה לפני חודש לדיון בוועדת שרים שם הוחלט לדחות את הדיון בחודש.

יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ יואל חסון: "הצעת החוק מהווה הזדמנות לממשלה ליישם התחייבויותיה כלפי הנכים ולהפסיק להפקירם לחרפת רעב. כבר לפני חודשים הממשלה התחייבה בפני הנכים לאשר את המתווה כדי שיחול מתחילת 2018, אך בינתיים לא נעשה כלום ופתרון אינו נראה באופק. אני קורא לכל סיעות הבית לתמוך בהצעה ולשים קץ להפקרת הנכים".

ככל הנראה מטרת הצעת החוק היא הפעלת לחץ על הממשלה לקדם את החקיקה של המתווה. זאת בנוסף לכך שבשבוע שעבר התקיים דיון בוועדת העבודה והרווחה על הצעת החוק של אילן גילאון להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום שעברה קריאה טרומית בשנה שעברה. רק לפני שבועיים היא עלתה לדיון בוועדה, בדיון שהתפוצץ בעקבות אלימות בין פעילי ארגוני נכים. בדיון הקודם אמר ח"כ ביטן שבכוונתו להעביר את החוק עד סוף השנה כך שבינואר 2018 תיכנס לתוקף הפעימה הראשונה.

האלימות בוועדת העבודה והרווחה בדיון על קצבאות הנכות, דצמבר 2017 (צילום: טל כרמון)

עוד על רווחה:
"כל הדרישות התקבלו": הנכים הודיעו על הקפאת המאבק
דו"ח ארגון 'לתת': קרוב לשליש מהילדים בישראל חיים בחוסר ביטחון תזונתי
אלימות במסגרות לגיל הרך: שני שלישים מהתיקים נסגרו מחוסר ראיות
תגובות