דליפת שתן פוגעת באיכות החיים, עלולה להחמיר ויכולה להעיד על בעיות רפואיות חמורות ממה שנראה על פני השטח. בנוסף, היא עולה לכם כסף – אז למה לא לטפל בה כמה שיותר מוקדם?

גברים ונשים בגילאים שונים עלולים להגיע למצב שבו הם מאבדים שליטה על שלפוחית השתן, עד כדי דליפה בלתי רצונית של שתן במצבים שונים ובדרגות חומרה שונות. התופעה הזו מכונה "דליפת שתן" והיא שכיחה בעיקר אחרי גיל 55, אך עשויה להופיע גם מוקדם יותר ובגלל מאמץ, מילוי יתר, נטילת תרופות ועוד.

החדשות הטובות הן שכיום ניתן לטפל בדליפת שתן ואף לשלב סוגים שונים של תחתונים חד פעמיים כדי לשמור על שגרה מסוימת. עם זאת, חשוב לנצל את שיטות הטיפול וההתמודדות הללו כמה שיותר מוקדם ויש לפחות 4 סיבות שיוכיחו את זה:

  1. כדי לשפר את איכות החיים

טיפול מוקדם בדליפת שתן משפר את איכות החיים. נכון להיום, רוב האנשים שסובלים מדליפת שתן לא מתלוננים רק על העובדה שהם לא מספיקים להגיע לשירותים – אלא על המבוכה, על עוגמת הנפש ועל הבושה שמלווה אותם באופן יום יומי.

יתרה על כך, יש מבוגרים שלא יוצאים מהבית בגלל דליפת שתן וצעירים שמבטלים בגללה תכניות חברתיות. במקום זה, מה שעדיף לעשות זה להכיר בבעיה ולטפל בה כמה שיותר מוקדם.

  1. כדי למנוע החמרה ונזקים בלתי הפיכים

דליפת שתן עלולה להיגרם בגלל דלקות בדרכי השתן. כאשר יש זיהום בדרכי השתן שגורם לגירוי של השלפוחית, הוא עלול להתבטא בתחושת צריבה, תכיפות דחיפות במתן השתן.

אם לא מטפלים בבעיה עצמה ומנסים להתעלם מהסימפטומים שעל פני השטח, מחמירים את הזיהום ועלולים גם לסבול מנזקים בלתי הפיכים לאחת המערכות הכי חיוניות ורגישות בגוף האדם.

  1. כדי לזהות בעיות רפואיות

במקרה והתופעה תחמיר, היא תדרוש טיפול רפואי מעמיק יותר. מנגד, מי שמטפל בזמן בדליפת שתן למעשה חוסם את הידרדרות המחלה וכך מגן על עצמו מפני זיהומים, דלקות ותופעות לא רצויות.

במקביל, אפשר לזהות בעיות רפואיות שקשורות לתרופות מסוימות: אם למשל גברים ונשים סובלים מדליפת שתן בגלל נטילת תרופות משתנות כנגד אי ספיקת לב ויתר לחץ דם, ייתכן ועדיף לעצור את הטיפול הרפואי ולשקול אלטרנטיבות אחרות.

  1. כדי לחסוך בהוצאות

דליפת שתן עולה לכם כסף. זה לא משנה אם אתם מתמודדים עם התופעה באופן יום יומי בעזרת מוצרי ספיגה למבוגרים או מוותרים מלכתחילה על היציאה מהבית, סביר להניח שרכישת הפתרונות הנלווים דורשת מכם הוצאה כספית לא מבוטלת.

החדשות הטובות הן שאפשר לעשות לזה סוף. אם רוצים גם לחסוך בהוצאות וגם לשפר את איכות החיים, אין כמו לפנות לאנשי מקצוע על מנת למצוא את הטיפול היעיל ביותר.