אנשים רבים נוטים לחשוב כי המשמעות של גיל הפרישה זה בעיקר לשבת ולנוח (או ללגום כוס תה ולשחק בינגו אחר הצהריים). לעומת זאת, אנחנו רואים בגיל הפרישה כנקודת פתיחה להתחלתם של חיים חדשים. אם תבחרו להסתכל על זה בפרספקטיבה הנכונה, אתם תבינו כי מדובר דווקא בתקופה המופלאה בחייכם. הרי מתי עוד יהיה לכם את כל הזמן שבעולם כדי ללמוד, להתפתח ולהגשים את החלומות שתמיד רציתם?

הנה 7 דברים שתוכלו לעשות לאחר גיל הפרישה:

  • לימודי תואר/קורסים מקצועיים/סדנאות: אומרים שאף פעם לא מאוחר מדי כדי ללמוד דברים חדשים, נכון? אז… למה שלא תעשו זאת גם לאחר גיל הפרישה? תוכלו להשקיע את הזמן למשל כדי לעשות תואר בפילוסופיה, ללמוד קורס מקצועי בתחום המחשבים או לעבור איזו סדנת יין מעניינת שתלמד אתכם כיצד מבדילים בין סוגים שונים של יינות..

 

  • פתיחת עסק עצמאי: אם תמיד חלמתם על הקמת עסק עצמאי, עכשיו זה הזמן להפוך את החלום למציאות. יש לכם כישרון לציור? "ידיים טובות" לבישול? הנה ההזדמנות שלכם להקים סטודיו עצמאי או לפתוח בית קפה קטן הנושא את שמכם (ואם תוכלו לשלב בין השניים- נשמח לקבל קפה הפוך הכולל עיטור של דיוקננו האישי).

 

  • לטייל בעולם: עכשיו כשהזמן משחק לטובתכם, זו התקופה ה- מ ו ש ל מ ת להתחיל ולראות עולם. חוו תרבויות, הפליגו בשייט תענוגות, בקרו במקומות ובאתרים היסטוריים מרתקים כמו הטאג' מאהל בהודו, מצודת לונדון באנגליה, הקרמלין ברוסיה או ה- "מקדש המוזהב" ביפן (כן, באמת יש כזה מקום).

 

  • לכתוב: אם תמיד הייתם נוהגים לכתוב אל המגירה, עכשיו יש לכם הזדמנות לכתוב גם לקהל הרחב. תוכלו להשקיע את זמנכם בכדי להגשים חלום ישן (או חדש) ולהוציא אל האור סיפור מקורי פרי עטכם. למקרה ולא ידעתם, חברות הוצאות הספרים השונות מעבירות סדנאות כתיבה מיוחדות בהנחייתם של סופרים ישראלים מובילים.

 

  • לעבור לחיות בסטייל: אחרי שנים ארוכות בהן נתתם הכול והשקעתם בקריירה ובדאגה למשפחה, הגיע הזמן שגם אתם תתפנקו קצת. שדרגו את שגרת החיים הרגילה עם מעבר דירה למסגרת של דיור מוגן. תוכלו ליהנות שם ממגורים ברמה גבוהה, ממגוון רב של שירותים ותעסוקות והכי חשוב, תזכו ליהנות מחיי חברה עשירים לצד "מתפנקים" אחרים – ממש כמוכם.

 

  • לעשות ספורט: כושר גופני הוא משהו שחשוב לעשות ולשמור עליו – בכול גיל. תוכלו לקבוע לעצמכם כהרגל כי לפחות בין 2-3 פעמים בשבוע אתם יוצאים לסיבוב הליכה בשכונה (הזמינו חברים קרובים להצטרף אליכם או קבעו הליכות קבוצתיות למשל).

 

  • לבלות עם הנכדים: עכשיו כשיש לכם זמן פנוי תוכלו לנצל וליהנות ממנו בחברת הנכדים ו/או הנכדות.

 

כי בשורה התחתונה, אין כמו משפחה.