כל אישה שונה מרעותה בתפיסתה את עצמה, בתפיסת היופי שלה, בתפיסת החיים בכלל. יחד עם זאת, כמעט כל אישה רוצה להרגיש טוב עם עצמה, בדרכה שלה. בוודא תסכימי איתנו בכך שכל אישה רוצה להרגיש טוב עם גופה, גם כאשר עוברת עוד שנה ועוד שנה. לפעמים, טיפולים יחסית שטחיים (כגון הזרקות) יכולים להספיק. אך מגיע הרגע ובו דרוש משהו אחר. דרוש טיפול ניתוחי כדי להעלים את סימני הגיל. אם את מביטה מדי פעם בראי, רואה את סימני הגיל ומרגישה שאת רוצה לשנות אבל את גם רוצה לדעת יותר, זו בדיוק הסקירה בשבילך.

עולם היופי, לא רק הזרקות

עולם היופי והביוטי הישראלי שינה פזה לפני כמה שנים. באיחור אופנתי לעומת ארצות הברית, הגיעו ארצה טיפולי ההזרקות. מילים כמו בוטוקס או חומצה היאלורונית חילחלו אט אט לשיח בנושא. אך מי שחשבה כי הזרקות שונות וחומרי המילוי שמעניקים מראה צעיר יותר הפכו לחזות הכל פשוט לא הגיעה לגיל המתאים. מגיע הרגע ובו, כדי להיראות צעירה ולהרגיש נהדר כבר לא תספיק הזרקה פה ושם. ושיהיה ברור, אין לנו דבר וחצי דבר נגד אותם חומרים נגד קמטים. אלה בהחלט יכולים להיות פתרונות מעולים, שנדמה כמו עוצרים את מחוגי הזמן לפעמים למשך כמה וכמה שנים (בהזרקות חוזרות, בכל חצי שנה עד שנה). זה קורה לכולן. בשלב כלשהו מגיע הרגע בו ניתוח מתיחת פנים יהיה פתרון עדיף בהרבה. יעיל ונכון באמת. בדקנו עבורך, הקוראת, את כל המשמעויות של הניתוח הזה. מיד נראה מהן התועלות שבניתוחי מתיחת הפנים ונלמד מתי יש לו מקום, לצד או במקום ההזרקות וחומרי המילוי.

חיוני להדגיש: הקו שבין הזרקות לבין ניתוחים

לא תמיד ברור מאליו הקו הדק שמפריד בין ניתוחים לבין הזרקות. יש נשים שמרגישות שעבורן יהיה נכון לקבל הזרקה למילוי קמטים ממש עם הקמט הראשון ויש כאלה שמרגישות שזה עדיין מוקדם מדי. כך, לא ניתן לקבוע כלל אצבע שאומר שבגיל מסוים, אין שום טעם לשקול הזרקה ורק הפתרון הניתוחי יתאים. הטיפ החשוב למי שרוצה חוות דעת מקצועית הוא זה: כדאי לפנות להתייעצות אצל פלסטיקאי בכיר שמבצע גם טיפולי מתיחת פנים וגם מבצע הזרקות. אם מגיעים לקליניקה שבה מבצעים אך ורק הזרקות ולא יודעים לבצע ניתוח מתיחת פנים, עשויים לקבל המלצה להזרקות גם אם לא צפויות תוצאות מעולות. כך גם להיפך, אם פונים למנתח פלסטי אשר מבצע אך ורק ניתוחים למתיחת פנים ולא מכיר את השפעת ההזרקות, יתכן ויומלץ על ניתוח גם אם אפשר להסתפק בהזרקות לשנה, לשנתיים או אפילו לחמש השנים הבאות.

רופא אשר מבצע גם הזרקות וגם ניתוחים, מכיר לעומק את כל ההשפעות ויש ברשותו מגוון רחב של ניסיון וידע על מנת להמליץ על הטיפול המתאים ביותר לכל אחת ואחת. במקרה זה, הייעוץ יהיה אובייקטיבי , מתאים ונכון יותר לכל מטופלת ומטופלת. אגב, מבדיקה שערכנו, ישנם רופאים אשר מציעים מגוון רחב של טיפולים, הכוללים מלבד בוטוקס, חומצה היאלורונית ויתר חומרי מילוי, גם טיפולים למראה צעיר על בסיס לייזר. את השיטה המתאימה לכל מטופלת צריך לבחור מתוך היכרות מעמיקה של התוצאות שיתקבלו בכל סוג של טיפול. בנוסף, קיימת גם טכניקה הזרקה חדשנית, ובה שימוש בשומן גוף של המטופלת (עוד פרטים, בהמשך).

הסרת עודפי עור, רק בניתוח

אם בגילאים די צעירים, ברור כי ניתוח לא ישיג שינוי של ממש במראה הפנים, ישנם גילאים שבהם השינוי (החיובי) יהיה דרסטי. מטופלות יחסית צעירות, שרוצות להחליק קמט סורר או להעלים קמטים מאזור שבין הגבות או במצח, עבורן בוטוקס או חומצה היאלורונית יאפשרו שיפור של ממש בהרגשה ושביעות רצון ממראה הפנים.  כאשר יש עודפי עור והתרופפות של אזורים מסוימים בפנים  הזרקה לא תשיג את ההישג הנדרש. למעשה, הזרקה לצורך טיפול בצניחה של רקמות בפנים עשויה להוביל למראה לא טבעי. על מנת להסיר עודפי עור וכדי שהתוצאה תיראה יפה וטבעית, הפתרון הוא ניתוח מתיחה שנעשה על ידי רופא מומחה ומיומן.

הגעת לגיל שאפשר להתחיל

את סימני הגיל רואים על הפנים של כולנו. ישנן נשים ברות מזל (או בעלות גנטיקה יוצאת מן הכלל) שנראות תמיד יותר צעירות מגילן. בממוצע, בגיל חמישים פחות או יותר, מגיע השלב שבו יותר נשים לא  שבעות רצון מטיפולי הזרקות בלבד ואפשר לבדוק אפשרות של ניתוח מתיחת פנים. נדגיש, אנו לא ממליצים לכל אישה בת חמישים לרוץ למרפאה של הרופא הפלסטי המועדף. בהחלט אפשרי לעבור ניתוח מוצלח גם לפני גיל חמישים וגם אחרי. אך זהו קו פרשת המים. זהו הגיל שבו ניתן לראות בגדול עליה בשיעור הנשים הפונות ומבקשות לעבור מתיחת פנים. יותר מכך, זהו הגיל שבו (או לאחריו) שביעות הרצון מן התוצאות עולה פלאים.

ניתוח שמעלים לא רק קמטים

בסביבות גיל חמישים,  כבר מתחילים להופיע שינויים במראה הפנים, שאינם רק קמטים. הנטייה לקמטים, מידת העומק והצורה שבה הם מודגשים הם פקטור שמבוסס על שילוב שבין גנטיקה לסגנון חיים. גנטיקה, חשיפה לשמש, סטרס (מתחים ועצבים) לעומת חיים רגועים, לכל אלה השפעה על אופן היווצרות הקמטים או הדרך שבה הם באים לידי ביטוי. אך הניתוח למתיחת הפנים בא לתקן את סימני הגיל שמעבר לכך.

סימני הגיל המבוגר כוללים למשל שינויים באזור קו הלסת. יש נשים המכירות את המצב הזה, בכינוי פני בולדוג, בשל אופי דלדול העור. ישנן נשים שאצלן די בולט מצב של היווצרות עודפי עור בצוואר. התדלדלות ועודפים עשויים להופיע גם באזור העפעפיים. יש נשים שאצלן זה בולט יותר בעפעף העליון ויש כאלה שגם בעפעף התחתון. סימן נוסף שהולך ונוצר הינו אותן “שקיות” שמתחת לעיניים. לעיתים מורגשת גם צניחה באזור הגבות. בכל התופעות הללו, הטיפול הטוב ביותר הינו טיפול ניתוחי. אף אחת מההזרקות (לפחות לא אלה המוכרות כיום) לא תיתן מענה טוב באמת. יש לציין שמלבד אותה מתיחות טבעית של הפנים שהולכת ויורדת, עשויה להיווצר התרוקנות במקומות מסוים. למשל, התרוקנות באזור הלחיים. גם בכך ניתן לטפל, אם משלבים במתיחת הפנים גם מילוי באמצעות שומן גוף (שנלקח מהמטופלת).

האבולוציה של מתיחת הפנים

דומה כי האבולוציה של טיפולי היופי היא שהביאה את טיפולי ההזרקות. אך למעשה, גם במתיחת הפנים שנעשית בניתוח ישנה אבולוציה, כלומר התפתחות מרשימה ביותר. הניתוחים שנעשים כיום, בהנחה שמדובר במנתח מיומן, אפקטיביים פי כמה וכמה לעומת הניתוחים בשיטות הוותיקות. הטיפול  מביא בחשבון לא רק את המתיחה החיצונית, כפי שהיה מקובל אך לפני שנים ספורות. במקביל לכך שמבצעים מתיחה של שכבת העור החיצונית שלה פנים, מבצעים גם טיפול עמוק. מתמקדים גם במעטפת של השרירים, מה שניתן לקרוא לו סגירה פנימית.

התוצאה של ההתפתחות הזאת מאוד ברורה. מראה הפנים המתקבל איננו רק צעיר יותר. זהו מראה טבעי מאוד. לא מראה מנותח וכמובן, התוצאה היא לטווח ארוך (לא קצר כפי שאנו מכירים מעולם ההזרקות). השפעת הניתוח מחזיקה מעמד לכמה וכמה שנים. הזרקות, שטובות בגילאים יותר צעירים, מבוססות על טיפולים חוזרים ונשנים ולא כך, הניתוח.

טיפול משולב, עם תוספת שומן

הרמת פנים מעלימה את אפקט הנפילה של הלחיים והצוואר, טיפול באזור קו הלסת, ניתן לשלב גם פעולות נוספות כמו הרמה של הגבות והעלמת השקיות שנמצאות תחת העיניים. אך גולת הכותרת מבחינת חדשנות הינה טיפול בשומן. זהו טיפול שמחזיר את המתח לפנים. זה מטפל בשקיעה בספיגת הרקמות באופן שמתיחה לא מספיקה. הרופא מוציא מגוף המטופלת שומן. אפשרי למשל באזור הרגל או הבטן. את השומן, לאחר ניקויו, מכניסים בהזרקה. הפעולה מוסיפה אפקט של מתח למראה צעיר.

כדאי לדעת, ההחלמה שאחרי

לאחר שמסתיימת מתיחת הפנים, המטופל עשויה להרגיש אי נוחות. זוהי תוצאה של נפיחות שנספגת בתוך כעשרה ימים בערך. לרוב, אין כאבים משמעותיים. בתקופת ההחלמה יש להתייעץ עם הרופא בכל עניין של מאמץ או פעילות גופנית. לאחר ההחלמה, ניתן לבצע השלמות שבהן הניתוח לא מספק תוצאה מספקת. למשל, הזרקה למילוי חריצים באזור השפתיים או בוטוקס לקמטים במצח.

למידע נוסף, שאלות ותשובות על ניתוח מתיחת פנים תוכלו לקרוא בקישור הבא.