הגיל השלישי מזמן הפך להיות עניין שולי, תוחלת החיים עולה ועמה גם איכות החיים בהתאמה. הרצון לחקור, לראות, להספיק ולחוות, מפיח חיים, לצד איתנות פיננסית המאפשר לרבים המעוניינים לתור את העולם לעשות זאת בנועם ובבטחה. על מה כדאי לשים דגש בבחירת טיולים מאורגנים לאירופה עבור בני הגיל השלישי ובאילו אביזרים חשוב להצטייד? כל המידע מחכה לכם בכתבה.

חמשת השאלות שצריך לשאול בכדי  לבחור טיול מאורגן

קיימות חמש שאלות מרכזיות, שייסעו לכם, בני הגיל השלישי לבחור טיול מאורגן העונה על הצרכים שלכם:

  1. עם מי נוסעים?

בני הגיל השלישי חווים את העולם ממקום של תובנות ועומק, לכן חברתם של אלו הנהנים מאותם תחומי עניין ודוגלים בקצב חיים זהה תוסיף רבות להנאה מהטיול. כיום קיימים טיולים מאורגנים המתמקדים באוכלוסיית גיל זה ומותאמים אליה הן בקצב והן בתוכן.

  1. מתי הזמן הטוב ביותר לנסוע?

שינויים הורמונליים ופיזיולוגיים לא פוסחים על בני הגיל השלישי, גלי חום ורגישות לקור הם מנת חלקם של רבים. לכן דווקא כאן לשאלה מתי נוסעים? יש ערך רב. באזורים הקרובים לקו המשווה האופקי מומלץ לבקר בכל ימות השנה, אך באזורים הצפוניים יותר, מומלץ לבקר מתקופת האביב ועד סוף החגים. יעדים הניחנים במזג אוויר ים תיכוני עדיפים.

  1. מדוע טיול מאורגן?

כאשר יוצאים לטיול מאורגן, כל ההכנות עבור הטיול החל ממדרכים ואוטובוסים ועד שהות בבתי מלון וכרטיסי כניסה לאטרקציות השונים מסודרים ומנוהלים ע"י חברת הנסיעות עמה סגרתם את הטיול המאורגן. כל שעליכם לעשות הוא לארוז מזוודה ולהופיע, כל השאר מסודר עבורכם מראש וללא טרטור.

  1. להיכן נוסעים הפעם?

קרוב או רחוק, יוון או המזרח הרחוק. כיום ניתן למצוא טיולים מאורגנים לאירופה אשר ייקחו אתכם לכל יעד בעולם שחפצה נפשכם לראות ולטייל בו. ההחלטה לגבי היעד הינה מאד אישית. ישנם אלו שירצו לטוס קרוב ולסייר במזג אויר חמים ונעים. ישנם אלו אשר ייהנו ממזג אויר קריר בסיור אומנותי או קולינרי של אחת הבירות האירופיות או סתם ירצו לחוות את אווירת חג המולד הקסומה באירופה. כל שעליכם לעשות הוא להחליט איזה יעד תרצו לראות הפעם?

  1. מה לארוז במזוודה?

בגיל השלישי חשוב להצטייד בתרופות מתאימות אשר אותן תישאו בתיק היד שיעלה אתכם למטוס. במקרים בהם מדובר בשהות ארוכה, מומלץ להצטייד מבעוד מועד במרשם בינלאומי, כך שתוכלו לרכוש תרופות בשעת הצורך. הצטיידו במשקפי ראיה נוספים ליתר בטחון וכן בנעלי הליכה ובגדים נוחים. במקרים מסוימים ניתן להסתייע במקל הליכה מתקפל שאותו תוכלו לשאת גם כן בתיק העולה עמכם למטוס וכן בידיות נצמדות בוואקום להפיכת חלל הרחצה והנוחיות לחלל בטוח המספק נקודות אחיזה נוספות.

לסיכום, כיום יותר ויותר בני הגיל השלישי חווים תחושה של חיוניות ונהנים מקשרים חברתיים. את הזמן הפנוי הרב ניתן לחלק בין טיולים בארץ לטיולים בעולם.