דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי כ"ה באייר תשפ"ב 26.05.22
26°תל אביב
  • 28°ירושלים
  • 26°תל אביב
  • 26°חיפה
  • 26°אשדוד
  • 31°באר שבע
  • 37°אילת
  • 35°טבריה
  • 29°צפת
  • 30°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
תוכן מקודם

לימודים / מכללות לעיצוב גרפי מומלצות

מכללות לעיצוב גרפי מומלצות (PIXABAY)

בשנים האחרונות מכללות צצות כמו פטריות אחרי הגשם. אם פעם הן היו חלק מאוניברסיטאות או שהיו כמה גדולות שהיו תחליף לעולם האקדמיה, היום יש אין ספור מכללות קטנות שמלמדות קורסים שונים

בשנים האחרונות מכללות צצות כמו פטריות אחרי הגשם. אם פעם הן היו חלק מאוניברסיטאות או שהיו כמה גדולות שהיו תחליף לעולם האקדמיה, היום יש אין ספור מכללות קטנות שמלמדות קורסים שונים. היום כל מה שמכללה צריכה בשביל לקרוא לעצמה כזו הוא כיתת לימוד ושיווק טוב, ויש לא מעט תלמידים שבטוחים שזה המקום הטוב ביותר שקיים בתחום אותו הם רוצים ללמוד.

זה נכון בחלק מהמקרים אבל כשמדובר על עיצוב גרפי, אי אפשר לקחת סיכון. מי שחושב ללמוד את התחום לא יכול להרשות לעצמו פחות מהטוב ביותר, הן בגלל חומר הלימוד שצריך להיות מקיף והן בגלל שיטת הלימוד שצריכה להתאים לו. יש לא מעט כאלו שטועים ומחפשים את הזול ביותר או המהיר ביותר. התוצאות גם הן ניכרות בהתאם וחלק מהתלמידים הללו לא מצליחים להמריא אחרי סיום הלימודים.

מה כן צריך? צריך למצוא מכללה שמלמדת בשיטה נוחה, שיטה ישימה ובעיקר יעילה. צריך מכללה שמכניסה את הסטודנט לאווירה והופכת את הגרפיקה לכל עולמו, כי רק מי שיש לו תשוקה לעולם הזה יצליח. אבל יש עוד מרכיב "סודי" שצריך להיות חלק ברור מתוכנית הלימודים במכללה שמלמדת עיצוב גרפי, מרכיב שבלעדיו הכל יישאר תיאוריה, הכל יישאר בגדר קורס ולא יאפשר לסטודנט להתחיל ולעסוק בתחום רגע אחרי. מהו אותו מרכיב? מהו התבלין שחייבים להוסיף ללימודי עיצוב גרפי? התשובה פשוטה – הכנת תיק עבודות.

קצת על תיק עבודות ועל החשיבות שלו

כולנו עוד זוכרים את הימים בהם בשביל להתחיל לעבוד במקום עבודה מסוים כמעט בכל תחום שהוא, היה צריך תואר אקדמי או במקרים מסוימים תעודה רלוונטית. גם היום זה קיים ויש לא מעט תחומים שבהם צריך להציג תעודה כזו, אבל לא בעיצוב גרפי. זה אולי יכול לעזור כשמציגים תעודה יפה עם חתימה של מנהל המכללה אבל זה לא מה שיעשה את ההבדל בין קורס שלאחריו תהיה לסטודנט עבודה וכזה שלא. מה שיעשה את ההבדל ומה שיעלה דרמטית את הסיכויים להצליח ולהתחיל לעבוד רגע אחרי סיום הלימודים הוא תיק עבודות מרשים. תיק עבודות מקצועי ויפה שמיד יטשטש את ההבדל בין מועמד לעבודה בעל ניסיון ובין זה שרגע לפני סיים את הלימודים.

וזה בדיוק מה שמכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה ממוחשבת ועיצוב אונליין אחד על אחד מקפידה עליו. מעבר ללימוד מהנה ומעניין ומעבר להתמקצעות בתוכנות הרלוונטיות ובחוקי עולם העיצוב, במכללת סולו מכינים עם התלמיד תיק עבודות מכובד. הוא לא מספיק כזה? משפצים ומדייקים אותו עוד קצת. עדיין לא ברמה שרוצים להגיע אליה? ממשיכים עד שמגיעים אליה. המורים במכללת סולו לא מרפים עד שהם מסייעים לסטודנט למצות את הפוטנציאל שלו. עד שהם מסייעים לו להפיק תיק עבודות שאף אחד לא יוכל להישאר אדיש אליו.

מה לומדים במסגרת קורס עיצוב גרפי?

קורס עיצוב גרפי הוא קודם כל קורס שמלמד את התוכנות הרלוונטיות. פוטושופ שהיא התוכנה לעיבוד תמונות המתקדמת ביותר בעולם, תוכנה באמצעותה ניתן לעשות אין ספור מניפולציות בשביל לשנות תמונות מן הקצה אל הקצה. יש את אילוסטרייטור שזו תוכנה ווקטורית, תוכנה שמאפשרת לעצב לוגואים, תלת מימד ועוד אלמנטים גרפיים רבים אחרים, יש את אינדיזיין שזו תוכנת עימוד, ויש עוד תוכנות אחרות שנלמדות במסגרת עיצוב גרפי.

אבל מעבר לתוכנות הללו, צריך להיכנס לעולם העיצוב. צריך להכיר את החוקים השונים, מושגים כמו "קומפוזיציה" ורבים אחרים, ובעיקר, בעיקר להיות עם ראש של מעצבים. מכללות לעיצוב גרפי מלמדות בדרך כלל את התוכנות, קצת את התיאוריה מסביב ונותנות תעודה. מכללת סולו ללימודי גרפיקה אונליין אחד על אחד עושה את הדברים אחרת. היא מכניסה את התלמיד לעולם העיצוב ומדביקה אותו בהתלהבות. בלי תשוקה לדבר יהיה קשה יותר להצליח וזה בדיוק מה שמכללת סולו עושה, מדליקה מבפנים ומכניסה את התשוקה הזו למי שלומד אצלה.

אבל רגע, מה עם שיטת הלימוד הייחודית של מכללת סולו? מה היא בכלל ואיך אפשר בכלל ללמוד און ליין דרך האינטרנט? מה ההבדל בין שיעור פרטי אונליין לשיעור פרטי פיזי? הנה כמה דברים שכדאי לדעת על השיטה שהביאה לתחום מכללת סולו ולמה היא מצליחה כל כך.

הכירו את השיטה הטובה ביותר ללמוד עיצוב גרפי (ולא רק…)

אם אתם אנשים בוגרים, סביר להניח שהתנסיתם כבר בלימודים בכיתה וסיכוי סביר שגם ניסיתם שיעור פרטי כזה או אחר. יש הבדלים משמעותיים בין שתי השיטות, כשהראשונה הרבה יותר קשה ללימוד כמו גם לא נותנת מענה לבעיות טכניות כמו אי אפשרות להגיע לשיעור מסוים או לחזור על החומר אם לא מבינים, והשנייה, השיעור הפרטי הוא אישי, הוא עם תשומת לב מרבית ועם התקדמות צעד אחר צעד של התלמיד.

אין כמו שיעור פרטי במידה כמובן והמורה הוא מורה ברמה גבוהה. אבל איפה כן יש בעיה? בהתארגנות שמסביב. בשביל שיעור פרטי צריך או להכין את הבית ולהתארגן לקראת קבלת המורה (בכל זאת, אי אפשר לעשות שיעור בפיג'מה) או להתארגן ליציאה, לנסוע ברכב או בתחבורה ציבורית על כל המשתמע מכך ולהיות באי נוחות מסוימת. איך חוסכים את זה? בשיעור אונליין אחד על אחד עם מורה פרטי במכללת סולו.

במכללת סולו לומדים בשיטה ייחודית, שיטה שנראה שבקרוב תהיה נפוצה במיוחד בשל היתרונות שלה. השיעור מתקיים באמצעות תוכנת מחשב אינטרנטית שיודעת לחב בין שני מחשבים, כך שכל אחד יכול (לא חייב) לראות את השני, שני הצדדים מדברים האחד עם השני וכן, כל אחד יכול גם להפעיל את המחשב של השני!

נשמע דמיוני? היי, אנחנו ב-2019 ואם אפשר לעשות שיחות וידאו ולראות האחד את השני, אין שום סיבה שאי אפשר יהיה להשתלט על המחשב של השני. לימודי גרפיקה אונליין במכללת סולו הם לימודים שיכולים להתקיים מכל מקום בעולם בו יש חיבור לאינטרנט. תארו לעצמכם את עצמכם בטיול במזרח ותוך כדי פעמיים בשבוע מתיישבים מול מחשב ולומדים… יש יותר כייפי ונוח מזה?

הנה עוד כמה יתרונות לשיטת הלימוד אונליין. יש אנשים עם הפרעות קשב וכאלו שלוקח להם יותר זמן מאחרים להבין את החומר. כשלומדים בכיתה אי אפשר להתגבר על הבעיה הזו מה שיוצר פער, וכשלומדים עם מורה פרטי באופן פיזי, זה לפעמים פשוט לא נעים… בלימודי אונליין אחד על אחד במכללת סולו, כל אחד לומד בקצב שלו. מי שלא מבין משהו מתעכב עד שהוא מבין, והמורה מתקדם רק כשאפשר.

לא לחינם מכללת סולו עיצוב גרפי הולכת והופכת למכללה המבוקשת ביותר בישראל ללימודי גרפיקה. זו מכללה שיש בה מורים שנותנים את הכל על מנת שהתלמידים שלהם יצליחו, זו מכללה שמכניסה התלהבות בתלמידים כבר בשיעור הראשון, וזו מכללה שההוכחה הטובה ביותר להצלחה שלה הן ההצלחות שלה. התלמידים מכינים תיק עבודות מרשים במהלך הלימודים ומקבלים סיוע בהכוונה ובקבלה לעבודה. הם בוחרים האם להיות שכירים או להיות עצמאיים, ויש רבים שהתקדמו והגיעו לעמדות מפתח בחברות הייטק ובחברות אחרות מהמובילות במשק.

אם גם אתם רוצים להיות חלק מההצלחה, אתם מוזמנים ליצור קשר ולקבל את כל המידע שאתם צריכים.

 

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!