דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי י"א בתמוז תשפ"ד 17.07.24
30.5°תל אביב
 • 31.9°ירושלים
 • 30.5°תל אביב
 • 29.2°חיפה
 • 30.6°אשדוד
 • 35.5°באר שבע
 • 42.3°אילת
 • 37.0°טבריה
 • 32.5°צפת
 • 32.7°לוד
 • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
תוכן מקודם

איכות חיים / הרבלייף - עבר, עתיד ופעילות למען הקהילה

הרבלייף - עבר, עתיד ופעילות למען הקהילה (PIXABAY)
הרבלייף - עבר, עתיד ופעילות למען הקהילה (PIXABAY)

חברת הרבלייף נוסדה לפני 39 שנים על ידי איש העסקים מארק היוז ששאף להעלות את המודעות בנוגע לחשיבותה של תזונה נכונה וקיום אורח חיים בריא

המודעות בנוגע לבריאות – חשיבות התזונה המאוזנת, הקפדה על ביצוע פעילות ספורטיבית באופן שגרתי ושמירה על העור עלתה מאוד במהלך השנים האחרונות. היום, בניגוד לעבר ניתן לראות שהרבה מאוד אנשים מקפידים לבצע פעילויות ספורטיביות שונות, שומרים על העור ומקפידים לאכול בצורה נכונה ומכל אבות המזון. אך אנו נמצאים בשנת 2019 וחברות מסוימות – ביניהן חברת הרבלייף, הקדימו את זמנן ותרמו רבות לעליית המודעות בנוגע לחשיבות הרבה של קיום אורח חיים בריא ומאוזן.

על ההיסטוריה של חברת הרבלייף – מההתחלה ועד ההצלחה

חברת הרבלייף נוסדה לפני 39 שנים על ידי איש העסקים מארק היוז ששאף להעלות את המודעות בנוגע לחשיבותה של תזונה נכונה וקיום אורח חיים בריא.

מארק היוז ניחן במודעות רבה בנוגע לנושא כבר מגיל צעיר ומפתיע לגלות שהוא ייסד את החברה בגיל 24 בלבד. נושא הבריאות והתזונה בער בקרבו בשל נסיבות מותה של אמו שנפטרה בשל עודף משקל, האם קיבלה טיפול לא מוצלח במצבה. לאחר 5 שנות עבודה הצליחה החברה שהקים איש העסקים לפרוש כנפיים ומוצריה נמכרו בסכום מרשים של 300 מיליון דולר.

שינויים בתוכנית – איך ממשיכים מכאן? התמודדויות, מסקנות ושינוי תכניות עסקיות

לאורך השנים נאלצה החברה להתמודד עם קשיים שונים שגרמו למארק היוז לכתוב תכנית עבודה מפורטת יותר מהתכנית שלפיה עבדה החברה עד לאותם זמנים. עם חלוף השנים ועם פטירתו של היוז נמכרה החברה למשקיעים פרטיים שעבדו עם מפיצים, שיטת עבודה זו גרמה לקשיים מסוימים שהובילו לכתיבה של תוכנית עסקית שונה. בזמנים אלו החלה החברה לעבוד מול ספורטאים מובילים.

ממשיכים מהעבר אל הווה – הפעילות ממשיכה בהתאם לחזונו של מארק היוז

לצד הצלחתה של החברה בתחום מכירות מוצרים בריאותיים, פעל היוז במישור נרחב נוסף והקים את קרן המשפחה של הרבלייף. שאיפתו של היוז הייתה לעזור לילדים שנמצאים בסיכון ולמנוע רעב. קרן נוספת הוקמה בהמשך על ידי ממשיכיו של היוז.

כיום, תורמת הרבלייף לילדים בדרכים רבות – החברה פועלת לשיפור התזונה בקרב ילדים ובמניעת מצבים של תת תזונה ועובדת יחד עם ארגוני צדקה מיבשות שונות. כמו כן, עורכת החברה פעילויות רבות שמטרתן לשמח את הילדים, ביניהן: חגיגת חגים וחגיגת ימי הולדת.

הרבלייף ממשיכה בדרכה – עידוד לתזונה נכונה

הרבלייף ממשיכה את מפעלו של היוז ומשווקת שפע מוצרי בריאות, ביניהם: ויטמינים, שייקים שמספקים חלבון חיוני, חטיפי בריאות ומוצרי טיפוח.

כדי לקדם את מטרותיה מקיימת החברה שיתופי פעולה עם ספורטאים מובילים ושואפת להמשיך להביא לעלייה ברמת המודעות בקרב האוכלוסייה.

הרבלייף למען הקהילה – כיצד תורמת חברת הרבלייף לקהילה?

חברת הרבלייף משקיעה מאמצים רבים כדי לקדם את המודעות בנוגע לאיכות החיים ולעודד תזונה נכונה, הקפדה על ביצוע פעילות גופנית באופן סדיר ושמירה על עור הפנים.

נוסף על אספקת מוצרי בריאות מתקדמים – פעילות שהחלה עם היווסדותה בשנת 1980, מסייעת החברה לילדים במצוקה ומשקיעה משאבים רבים בקהילה. מטרת הסיוע הוא למנוע מילדים שנמצאים בסיכון להגיע למצב של תת תזונה.

על תת תזונה ברחבי העולם – נתונים מזוויעים על רעב ברחבי העולם

לפי דוח שהתפרסם לפני מספר שנים (2012) נמצא כי בכל דקה מתים חמישה ילדים בעולם מתת תזונה. נכון לשנת 2012 נמצאה אפריקה בראש מדד הרעב. לפי הדוח, בעיית הרעב תגדל ותוך 15 שנים יסבלו מרעב חצי מיליארד ילדים שיימצאו בסכנת חיים.

למרות שכמות הרעבים בעולם פחתה במהלך השנים האחרונות, עדיין סובלים מרעב 25% מהילדים. הרעב גדל בשש מדינות שנמצאות באפריקה ובצפון קוריאה. באסיה נעשו מאמצים רבים כדי להיאבק נגד הרעב, ואכן, המצב השתפר.

לפי הדוח שהתפרסם נמצא כי שישים מיליון ילדים סובלים מבעיות גדילה. לפי הערכותיה של ממשלת בריטניה, חמישים אלף עד מאה אלף איש נפטרו בסומליה בשל רעב במהלך שנה אחת, רובם היו ילדים. הרעב הקשה פוגע קשות בגופם של הילדים אפילו יותר מהפגיעה שחלה בגופם של המבוגרים והם נפטרים כתוצאה ממלריה ודלקת ריאות. ככל הנראה הרעב גורם לנזק עצום למוחם ולגופם, סביר להניח שמדובר על נזק בלתי הפיך. לפי הדוח – במידה שלא יבוצעו פעולות שמטרתן למנוע את הרעב, ייפגעו מתת תזונה 450 מיליון ילדים עד שנת 2025.

פעולותיה של הרבלייף למען ילדים ברחבי העולם – המטרה: למנוע את הרעב

כדי להצליח להשיג את המטרה החשובה – למנוע את הרעב בעולם ולהמשיך את מפעלו של מארק היוז שהקים את קרן המשפחה של הרבלייף 14 שנים לאחר שייסד את החברה, תומכת החברה בילדים בדרכים שונות. החברה מקיימת שיתוף פעולה עם ארגוני צדקה רבים כאשר הפעילות מתקיימת בשש יבשות.

בין תרומותיה של חברת הרבלייף לילדים במצוקה ניתן לציין את תכנית Casa Herbalife שמסייעת לילדים על ידי אספקת ארוחות מזינות. התכנית מתקיימת במדינות שונות ברחבי העולם, ביניהן: צפון אמריקה, דרום אמריקה, מרכז אמריקה, מקסיקו, אירופה, אפריקה, ברזיל, סין ומדינות נוספות.

כמו כן, מסייעת קרן המשפחה במקרים של אסונות טבע ומקיימת מגוון פעילויות, ביניהן: ארגון ימי כיף בקיץ, קניית תיקים לילדים וקיום חגיגות ימי הולדת. בקרן המשפחה תומכים המפיצים העצמאיים של החברה, עובדי החברה וידידי החברה.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
פעמון

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״

נרשמת!