החופש הגדול הגיע לסיומו, וגם אחריו ניתן ליהנות מאירועים מעולים בפתיחת שנת הלימודים. על מנת שתוכלו לפתוח את השנה בצורה מרתקת ומעניינת, הכנו עבורכם רשימה של אירועים בירושלים שאתם לא יכולים לפספס. צאו לדרך.

פסטיבל אבירי ירושלים

לאורך כל חודש ספטמבר, יתקיים פסטיבל אבירי ירושלים במוזיאון עין יעל בירושלים. זו השנה העשירית ברציפות שהפסטיבל מתקיים בעיר. במהלך הפסטיבל הילדים יפגשו אביר וסמוראי שיחשפו אותם לאומנויות לחימה מתקופת ימי הביניים. האבירים והסמוראים יילחמו זה בזה כשבסוף הקרב, אחד ינצח בזכות החוזק שלו. בנוסף לכך, הילדים יכירו את הטורניר הבינלאומי בסייף היסטורי, שיהיה החלק המרכזי של הפסטיבל.  הם יראו מגוון סוגים של שריונים כבדים וחרבות של אבירים מישראל. במקביל המבקרים יוכלו ליהנות גם ממגוון סדנאות, כמו: סדנאות יצירה, שיעור סייף היסטורי, אפיית פיתות בטאבון, סדנת חץ וקשת ועוד. כמו כן יהיו במקום גם הופעות מוזיקה ותיאטרון, דוכני מזון ואטרקציות נוספות.

תערוכה במוזיאון ישראל

תערוכה מרתקת בה ניתן לראות את ההבדלים בלבוש הדתי בין שלל הדתות שמתקיימות בישראל: יהודיות, מוסלמיות ונוצריות. בתערוכה ידובר למשל על הנזירות הנוצריות שהחליטו לפרוש מחיי העולם הגשמי ולחיות במנזרים במרחק רב ממשפחותיהם. בנוסף, בתערוכה תחשפו ללבוש השונה של נשים בדתות שונות, מה המשמעות של הלבוש שלהן? למה הן מקפידות על צניעות ואיך כל זה מתקשר לזיהוי והשתייכות לחברתית הדתית? במהלך התערוכה תתקיים הצגה, עם שלוש שחקניות שימחישו את עולמן הפנימי בהקשר לדתות השונות.

לפני הסליחות – זמן אלול

כמו בכל שנה, גם הפעם פותחים את השנה בבי אבי חי עם בית מדרש בו לומדים לעומק לאורך ארבעה ימים בשבוע פרטים הקשורים לחודש אלול וימי התשובה וסליחה. המבקרים יוכלו להצטרף לארבע קריאות בליקוטי מוהר"ן, לקריאה בתשובה בתלמוד הבבלי, לעיון בדברי מרטין בובר וכמה ממורי החסידות ועוד. במקום תוכלו ליהנות מכיבוד קל וחניה חינם. האירוע מותאם לצעירים.

צעדת ירושלים

מידי שנה מתקיימת צעדת ירושלים בפתיחת שנת הלימודים. מדובר באחד מהאירועים המרכזיים והיפים ביותר בישראל. הוא מתקיים מתחילת ספטמבר ועד לחול המועד סוכות. אל הצעדה הזו מגיעים מידי שנה אלפי צועדים וצועדות מרחבי הארץ והעולם, שייהנו גם הפעם מצעדה בטבע, מהפנינג בגן סאקר וממצעד חגיגי ברחובות ירושלים. ניתן לבחור מסלול הליכה רלוונטי עבורכם, לפי דרגת קושי וזמן. במהלך הצעדה תוכלו ליהנות מהופעות של אמנים, יריד דוכנים ופעילויות שונות לילדים.

תערוכה ביד ושם

תערוכת צילום מיוחדת מתקופת השואה תוצג באתר יד ושם בתחילת ספטמבר. המבקרים שיגיעו לתערוכה ייהנו מתיעוד וויזואלי מתקופת השואה תוך התייחסות שונה וייחודית לצלמים היהודים. בתערוכה תפגשו אלף וחמש מאות מיצגים הכוללים: אלבומים, יומנים, דפי עיתון, תצלומים ועוד. נוסף לכך, תוכלו לצפות בצילומי תלת ממד שנעשו על ידי הגרמנים בתקופה השואה. חלק מאוד מרתק בתערוכה. סיור בתערוכה יחשוף בפניכם תיעוד חזותי היסטורי שיציג מראות נוספים מתקופת השואה.