כבעלי עסקים אתם נדרשים להתמודד מול אינספור אתגרים: התנהלות מול לקוחות, תשלומי חשבונות, ניהול מלאי, שיווק העסק ועוד. בתוך כך עליכם לדאוג ולנסות להישמר ככל שניתן מכל דבר אשר עלול לפגוע בעסק שלכם :פריצות, גניבות, מפגעים סביבתיים וכו'. בדיוק לשם כך ישנן פוליסות עסק ייעודיות המאפשרות לכם להמשיך ולעבוד בראש שקט ולהיות מוכנים לכל תרחיש אפשרי.

והנה 4 דברים שחשוב לדעת על ביטוח לעסקים:

  • ביטוחים שונים מיועדים לעסקים שונים: לכל עסק הפועל בתחום מסוים, ישנם צרכים ספציפיים משלו. מכיוון שכך, לא כל עסק זקוק בהכרח לאותו סוג של ביטוח. כך למשל, בעל עסק המנהל חנות לכלי בית יהיה זקוק לביטוח המכסה אותו במקרים של נזק לתכולה. לעומת זאת, בעל עסק המנהל בית מלאכה יהיה זקוק במיוחד לביטוח ייעודי אשר מכסה אותו במקרים של תאונות עבודה.
  • לפני שרוכשים – משווים: אל לכם למהר ולרכוש פוליסת ביטוח לעסק לפני שאתם משווים בין כמה פוליסות ביטוח שונות. יתכן מאוד כי בפוליסה הזולה יותר שבכוונתכם לרכוש – לא יהיה כיסוי לדברים החשובים לכם באמת. על כן, נהגו באותה מידה בה הייתם נוהגים בפעילותכם העסקית השוטפת והשוו בין מספר פוליסות ביטוח עבור העסק שלכם.
  • כיסוי ביטוחי לא רק במקרים של פגיעה ישירה בעסק: כשחושבים על פוליסת ביטוח לעסק, נהוג לחשוב כי היא אמורה לכסות אך ורק על פגיעות הנגרמות לעסק עצמו. יחד עם זאת, ישנם גם כיסויים נוספים לעסק כמו ביטוח צד ג' או אחריות מקצועית אשר מכסים על פגיעות הנגרמות לצד שלישי כתוצאה מרשלנותם של בעל העסק או של מי מעובדיו.
  • עסקים קטנים – סיכון גדול: קל לשער כי עסקים גדולים זקוקים לפוליסת ביטוח יותר מאשר העסקים הקטנים זקוקים לה. עם זאת, בהשוואה לעסקים הגדולים, לעסקים הקטנים יהיה הרבה יותר קשה לשאת בהוצאות בגין נזקים או תאונות הנגרמים להם. לכן, הם יזדקקו לערובה ביטוחית אשר תוכל לכסות אותם במקרים כגון אילו.