כתבה פרסומית בשיתוף מימון ישיר

הלוואה יכולה להיות פתרון מימון משתלם למגוון צרכים, גם עבור האדם הפרטי וגם עבור תאגידים ובעלי עסקים. עם זאת, לא כולם יודעים מה לבדוק לפני שהם לוקחים הלוואה ורק מעטים מכירים לעומק את החוקים והתקנות בנושא. רוצים לדעת מה לא מספרים לכם? הנה כל התשובות

יש כיום גופים רבים שמציעים הלוואה לכל מטרה ורבים פועלים במסגרת חוץ בנקאית. הבעיה היא שגם בציבור וגם בסקטור העסקי לא תמיד מכירים את שוק ההלוואות וחלקנו אף מתקשים לזהות את הפרטים שמוסתרים מאתנו.

כמה ריבית מותר לגבות מכם?

קודם כל, ההיבט החוקי: כבר באוגוסט 2017 אושר חוק אשראי הוגן שמגביל, בין היתר, את שיעור הריבית ושיעור העלות הממשית של האשראי שרשאים מלווים לגבות על הלוואות שהם מעמידים ללקוחותיהם. החוק חל על כל הגופים הפיננסיים ולא רק על גופים חוץ בנקאיים כפי שהיה בעבר.

כך תדעו על מה אתם משלמים

החוק קובע כי הסכם הלוואה בין מלווה ללווה חייב להיעשות בכתב, וכן שהסכמת הלקוח להסכם ההלוואה צריכה להיות מתועדת בידי הגורם המלווה (גם בדרך של חתימת הלקוח על ההסכם עצמו). החוק אף מחייב את הגוף המלווה למסור ללקוח את חוזה ההלוואה טרם החתימה על מנת שהלקוח יוכל לעיין בו ולקבל החלטה מושכלת. חשוב לקרוא היטב את כלל תנאי ההלוואה והוראות החוזה (תקופת ההלוואה, שיעור הריבית, עמלות, סנקציות במקרה של פיגור בהחזר ההלוואה, האם קיימת אפשרות לפרוע בפירעון מוקדם את ההלוואה וכדומה).

באיזה החזר תוכלו לעמוד

כלל המפתח הוא להתחייב רק לסכום החזר שבו אפשר לעמוד לכל אורך תקופת ההלוואה. אם יש לכם במצטבר הלוואות שעולות על שליש מההכנסה החודשית הפנויה, כדאי לעצור ולבחון דרכי מימון אחרות. בנוסף, זו תהיה הזדמנות טובה לתכנן מחדש את תקציב משק הבית ולבדוק איפה אפשר להדק את החגורה.

* אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

* מס' רישיון 54414.