דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת כ"ו בסיון תשפ"ב 25.06.22
25°תל אביב
  • 18°ירושלים
  • 25°תל אביב
  • 24°חיפה
  • 25°אשדוד
  • 23°באר שבע
  • 35°אילת
  • 28°טבריה
  • 21°צפת
  • 24°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
תוכן מקודם

עיצוב / רוצים מטבח לבן? מה חשוב לדעת לפני שרוכשים מטבח לבן

כשמדובר בטרנד המטבח הלבן, מה יש לא לאהוב? (קרדיט: מטבחי זיו)

כשמדובר בטרנד המטבח הלבן, מה יש לא לאהוב? המטבח הלבן מציע אסתטיקה סופר מלוטשת, קווים נקיים, אווירה קלילה

כשמדובר בטרנד המטבח הלבן, מה יש לא לאהוב? המטבח הלבן מציע אסתטיקה סופר מלוטשת, קווים נקיים, אווירה קלילה. בכוחו לגרום לחלל להרגיש גדול ומרווח יותר והתוצאה הסופית בהחלט מרשימה. אך העובדה שהמטבח הלבן כל כך יפה, אינה אומרת שהוא מתאים לכל בית.

עיצוב מטבח לבן זו מגמה שבהחלט מושכת את העין, לפי אבי זיו – מנכל מטבחי זיו ההחלטה אם לבחור במטבח לבן או לא, תלויה לחלוטין באורח החיים שאתם מקיימים. בין אם אתם מתכננים מטבח חדש מאפס ובין אם משפצים את המטבח שלכם, רגע לפני שאתם מתחייבים ללבן, שאלו את עצמכם האם המטבח הלבן אכן יתאים לשגרת החיים שלכם. החל בשגרת הבישול היומית ועד הרגלי הניקיון והתחזוקה שלכם.

אם אתם נמשכים למראה הלבן והבתולי שאלו את עצמכם את השאלות הבאות כדי לוודא שהמטבח הלבן והחלומי שלכם לא יהפוך בהמשך הדרך לסיוט.

כמה אתם מתכננים להוציא?

כמו בכל השקעה עליכם להגדיר ראשית כל כמה אתם מתכננים להוציא על עיצוב המטבח. שאלה זו רלוונטית מכיוון שאם לא עומד לרשותכם תקציב גבוה, יכול להיות שתאלצו להתפשר על איכותם של ארונות המטבח. ארונות לבנים אומנם יפים, אך אם תבחרו באיכות נמוכה עד בינונית, הם לא יהיו עמידים לאורך זמן.

הוספת גימור מבריק יכולה לתרום למראה המטבח ולהפוך את התחזוקה והניקיון לפשוטים, אך גם לעלות יותר. לכן השקיעו כמה רגעים להבין את כל העלויות, כולל הנסתרות, ולהגדיר את התקציב שעומד לרשותכם.

באיזו תדירות אתם מבשלים?

לא בכל המטבחים אכן נוהגים לבשל בתדירות גבוהה, על אף ולמרות שזהו לכאורה הייעוד של המטבח. לכן שאלו את עצמכם כיצד אתם מתכננים להשתמש במטבח? האם אתם מבשלים ארוחות גדולות מדי יום? האם אתם אוהבים לארח בתדירות גבוהה? או האם בכלל אתם נוהגים להזמין אוכל על בסיס קבוע?

זה תמיד רעיון טוב להבין באיזו תדירות אתם באמת משתמשים במטבח, קל וחומר מלכלכים אותו. גם אם אתם נוהגים לבשל המון במטבח אין זה אומר שלא תוכלו לבחור במטבח הלבן, אך כן תצטרכו לתת את הדעת לנושא הכתמים והניקיון.

כמה תאורה טבעית מקבל המטבח שלכם?

אור טבעי במטבח הוא יפה ומבורך, אך קחו בחשבון שארונות לבנים נוטים להצהיב כשהם נחשפים לקרני שמש בתדירות גבוהה ובאופן ישיר, במיוחד אם הם לא מוגנים כראוי. לכן לפני שאתם מתחייבים לצבע הלבן שימו לב לכמות האור שיש לכם במטבח ולחשיפה הישירה של הארונות לקרני השמש.

הקדשת תשומת לב לנושא יכולה לעזור לכם להבין מבעוד מועד אילו אזורים של המטבח חשופים יותר לשמש ולהעלות את הנושא בפני חברת המטבחים. קחו בחשבון שגם תליית וילונות על חלונות המטבח יכולה בהחלט להציל את המצב ולמנוע את הסיכונים הקיימים.

באיזו תדירות אתם נוהגים לנקות את המטבח?

ייתכן שרעיונית, ניקיון קפדני אינו נראה לכם כמו עניין גדול, אך האם באמת תצליחו ליישם זאת בפועל? כל הארונות והמשטחים מתלכלכים אך במטבח לבן רואים זאת יותר, לכן כאשר בוחרים במטבח לבן צריך לקחת בחשבון שתידרש עבודת תחזוקה בתדירות גבוהה יותר.

יחד עם זאת ראוי לציין כי כיום זמינים כל מיני ציפויים מתקדמים עבור משטחים שמונעים כתמים, סדקים ובלאי, מאריכים את חייהם של משטחים מסוגים שונים ומאפשרים תחזוקה וניקיון פשוטים.

איפה תהיו עוד חמש שנים?

טרנד המטבח הלבן נמצא בשיא האופנה ובאמת רבים בוחרים באפשרות זו לבית שלהם. כדי להיות בטוחים שהמטבח הלבן הוא באמת מה שאתם רוצים ולא רק איזו גחמה רגעית, עצרו לשאול רגע את עצמכם האם עדיין תשמחו עם המשטחים שבחרתם עוד חמש שנים. היו כנים עם עצמכם ואל תשכחו שמדובר בהתחייבות גדולה, גם כלכלית. לכן חשיבה ארוכת טווח תהיה החלטה חכמה והכרחית רגע לפני שאתם קופצים למים העמוקים.

אז נכון המטבח הלבן באמת משגע, וסביר להניח שהוא ידרוש מכם מעט יותר תחזוקה מהמטבח הרגיל. אם אתם מוכנים לכך, ורוצים לאמץ את הטרנד המיוחד למרות ועל אף המגבלות (וכמובן- שלכל מגבלה ניתן למצוא פתרון), כל שנותר לנו לעשות הוא לאחל לכם המון שנים מאושרות במטבח הלבן והחלומי שלכם.

 

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!