עשרות עובדי ECI ונציגי איגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההייטק, הפגינו הבוקר (שישי) וקיימו קבלת שבת מחאתית מול ביתו של בעלי השליטה החברה, המיליארדר שאול שני בכפר שמריהו, וזאת על רקע כוונת החברה לפטר כמאה מתוך 800 עובדיה בישראל. העובדים נשאו שלטים הקוראים לשני לקחת אחריות על המשבר. מוועד העובדים נמסר כי בכוונתם להחריף מאבקם במהלך השבוע הבא,"לא תהפוך אותנו לחברה הודית ולא לחברה סינית" קראו העובדים למנכ"ל.

אמש (ה') הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בחברה, על רקע העובדה כי ההודעה על תכנית הפיטורים התקבלה מבלי שקדם לה עדכון של נציגות העובדים, וללא קיום משא ומתן בנושא כמתחייב.

קבלת שבת של עובדי ECI, מול ביתו של המנכ"ל, במחאה על הכוונה לפטר 100 עובדים, 22 בדצמבר 2017 (צילום: יקי חלוצי)

לטענת ההסתדרות, פעלה ההנהלה בחוסר תום לב וגררה רגליים במו"מ להסדרת זכויות העובדים בהסכם קיבוצי ראשון מאז השלמת מהלך ההתאגדות. בנוסף, הודעת החברה על תכנית הפיטורים הגיעה על רקע דרישת העובדים לזרז את המו"מ, וכשבוע בלבד לאחר שוועד העובדים פנה לבעל השליטה שאול שני, בבקשה להתערבותו האישית לקידום הסוגיה.

במסגרת עילות הסכסוך שהוכרז, נציגות העובדים מלינה, בין היתר, על פגיעה קשה בהתאגדות ועל ניסיון מתמיד לדה-לגיטימציה של הוועד, תוך התקפות אישיות של ההנהלה כלפי ראשי ההתארגנות והעובדים הפעילים בה.

חברת ECI בחרה שלא להגיב