בתום פגישה שנערכה היום (ראשון) בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לבין ראש העיר ירושלים ניר ברקת, הוחלט להקים צוות מקצועי בהשתתפות נציגי האוצר ועיריית ירושלים, שידון במתן מענה לצרכי העירייה. ניסנקורן הורה על הפסקה מיידית של השביתה וחזרה לעבודה עוד היום, ומסר כי בכוונתו ללוות את הצוות ולעמוד על זכויות העובדים. ע"פ הודעת ההסתדרות, הצוות יגבש את מסקנותיו בטווח שבין 30-40 יום.

בעקבות השביתה היום, נערמו ערימות האשפה ברחוב אגריפס ליד שוק מחנה יהודה וחסמו את הדרך לחלוטין. המשטרה נאלצה לסגור את הרחוב ולהכווין את התנועה לרחובות מסביב, דבר שעורר את כעסם של רבים מתושבי העיר שנראה כי תומכים במאבק העירייה, אך לא בכל מחיר. "נכון, העירייה בקשיים" אמרה רחל אלמליח תושבת העיר, "אבל איך אפשר להתייחס ככה לעיר, לאנשים. יש גבול". "ראש העיר מזמן עם הראש בליכוד, בממשלה, ואנחנו הקורבנות שלו. בושה וחרפה", אמר בכעס אהרון ליבסקינד, תושב העיר שגר ליד השוק. דבריהם של תושבי העיר הכועסים הצטרפו לדבריו של גורם ירושלמי שאמר ל'דבר ראשון' כי המהלך של ברקת הוא מהלך פוליטי, וכי הוא מבקש לנצל את כוחה של ההסתדרות והעובדים הירושלמים כדי ללחוץ על העירייה תוך כדי איום בפיטורים המוניים.

"אני מודה ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומברך על התערבות לפתרון המשבר", אמר ראש העיר ניר ברקת, שהסכים אחה"צ להצעת ניסנקורן והקפיא את הסכסוך. "ישבנו הבוקר במשרדו במשך כשעתיים והצגנו בפניו את הבעיות והאתגרים של ירושלים הדורשים סיוע תקציבי. בעקבות כך ובמהלך הפגישה הושג סיכום עם האוצר להקמת צוות משותף לעירייה ולאוצר בליווי יו"ר ההסתדרות, במטרה שימצא מתווה לפתרון".

השירותים העירוניים בירושלים הושבתו היום, בהם גם טיפות החלב, שירותי התברואה ואגפים נוספים, זאת במחאה על החלטת ראש העירייה, ניר ברקת, לפטר 2,150 עובדים, שחלקם קיבלו מכתבי פיטורים בשבוע שעבר. עם זאת, לבקשת ארגון ההורים בירושלים, מערכת החינוך הוחרגה מהשביתה.