ועד עובדי סלקום פנה היום (שני) להסתדרות, בבקשה לאשר הכרזה על סכסוך עבודה, זאת על רקע מה שהגדירו כגרירת רגליים במשא ומתן המתנהל בימים אלה  לחידוש ההסכם הקיבוצי בחברה.

"אני היום קוראת לניר שטרן להתאפס על עצמו ולהבין שדי עם הסחבת במו"מ. אנחנו צריכים כבר לחתום את זה ולהתקדם הלאה", אמרה יו"ר ועד העובדים מיה יניב באסיפת עובדים שהתקיימה הבוקר במשרדי החברה בנתניה, בהשתתפות מאות עובדים.

לדבריה, "כנראה שהנהלת סלקום זקוקה לתזכורת מימי ההתאגדות היפים שלנו כאן, הימים שבהם הגינו את המשפט 'הכי חזקים ביחד'. כי אנחנו כבר לא עובדים בודדים, ואנחנו לא אחד-אחד שאפשר להפיל ולהשפיל – אנחנו כולנו ביחד".

"בסך הכל ביקשנו לחדש את ההסכם כפי שהוא, באותם התנאים ועם אותן המטרות שהתרגלנו אליהן, כדי שנוכל להמשיך עוד שלוש שנים בשקט. כרגע הפערים הם מאוד מאוד גדולים", אמר אופיר נחמן, חבר ועד נוסף, באספת עובדים אחרת שנערכה בחיפה.

במכתב ששלח הוועד לעובדי החברה הוסבר כי, בהתאם לחוק, בתום תקופת צינון של 14 יום לאחר שיוכרז סכסוך העבודה, יוכלו להתחיל ולנקוט צעדים ארגוניים, עד להשבתה מלאה של החברה, וקראו להנהלה לחזור מיד לשולחן המו"מ במטרה למנוע כאוס ופגיעה מיותרת בהצלחת החברה.

יש לציין כי סלקום היא חברה ציבורית, במידה ואכן יוכרז בה סכסוך עבודה ויחסי העבודה בה יגיעו לכדי עיצומים או שביתה, הדבר עשוי להשפיע על שווי המניה.

עובדי סלקום התאגדו בשנת 2013, והיו לעובדי חברת הסלולר השנייה שהתאגדה בישראל, אחרי התאגדות עובדי פלאפון כשנה קודם לכן. בפברואר 2015 נחתם הסכם קיבוצי ראשון בחברה אשר כלל בין היתר סעיף תקדימי של השתתפות העובדים ברווחי החברה, כש-12.5% מכל סכום של למעלה מ-400 מיליון ש"ח רווח תפעולי בשנה הועברו לעובדים כמענקים (על בסיס רבעוני).

רק לאחרונה שיתפו פעולה הועד וההנהלה והובילו לקליטתם של עשרות עובדי ניקיון שהועסקו בחברה באמצעות קבלן להעסקה ישירה.

תגובת סלקום לא התקבלה, נכון לשעה זו.