צבא סוריה פרסם הבוקר (שלישי) הודעה רשמית לפיה ישראל תקפה בשטח המדינה באמצעות מטוסי קרב וטילי קרקע-קרקע, עוד דווח כי ההגנה האווירית הסורית יירטה שלושה מהטילים. הפיקוד העליון של צבא סוריה מסר כי ישראל התקיפה אתרים צבאיים באזור אל-קטייפה, כ-40 ק"מ צפון-מזרחית לדמשק הבירה, כך על פי סוכנות הידיעות הסורית, סאנא.

בהודעה שפרסמה סוכנות סאנא, נכתב כי "התוקפנות הישראלית מאשרת שוב את תמיכתה של היישות הכובשת בארגוני הטרור הפועלים בסוריה, ואת הניסיונות הנואשים שלה להעלות את המורל בקרב הטרוריסטים אחרי המכות הכואבות שהנחיל לה צבא סוריה בע'וטה המזרחית".

צבא סוריה, כך על פי ההודעה, הזהיר מפני "הסכנות הגלומות בתוקפנות זו", ומסר כי הוא רואה בישראל אחראית בלעדית על השלכותיה.

בתשובה לשאלה בנושא, אמר היום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי "יש לנו מדיניות רבת שנים למנוע העברה של נשק שובר שוויון לחיזבאללה משטח סוריה. מדיניות זאת לא השתנתה, ואנו אוכפים אותה לפי הצורך בפעילות". נתניהו אמר את הדברים בפתח מפגש עם שגרירי מדינות נאט"ו בישראל.

בדברים שנשא בשבוע שעבר, אמר הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט כי "אנחנו לא יכולים להתעלם מהעובדה שארגון חיזבאללה, המיליציות השיעיות ואיראן תופסים עצמם בצד המנצח בסוריה ביחד עם בשאר אסד, רצון לחזור לרמת הגולן, ניצול ההצלחה האיראנית ורצון להתבסס בסוריה. יבשתית, אווירית וימית".

לטענתו, ישראל במאמצים צבאיים ובינלאומיים, מנסה למנוע את התבססות אויביה והוסיף להערכתו כי "ישראל יכולה למצוא עצמה בקואליציה רחבה שיש לה סיבה למנוע התבססות והגמוניה שיעית בסוריה. זה יהיה מבשר רעות לעם הסורי, למדינת ישראל וגם למדינות אירופה". אייזנקוט הגדיר כי האינטרס הישראלי בנוגע לסוריה הוא "לדחוק חזרה את האיראנים לאיראן" ולשם כך יש להתמודד עם מציאות בה נמצאים בסוריה למעלה מ-2,000 מומחים איראנים, קרוב ל-10,000 לוחמי מיליציות שיעיות "רובם עיראקים ואפגנים" וקרוב ל-8,000 לוחמי חיזבאללה.