כוחות הביטחון עדיין לא תפסו את המחבלים שרצחו את רזיאל שבח ז"ל, אבל עם ישראל כבר מתגייס בהמוניו לתרום למשפחה האלמנה יעל וששת הילדים, שנשארו ללא אביהם האהוב.

רזיאל ז"ל, תושב המאחז חוות גלעד נרצח בפיגוע ירי בכביש 60 בסמוך לחוות גלעד, בליל שלישי. בסביבות השעה 20:00 נפתחה אש על רכבו של שבח. חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית חולים מאיר במצב קשה, שם לאחר מאמצי החייאה נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. שבח נקבר אתמול (רביעי) בבית הקברות במאחז בו חי, חוות גלעד, כשמאות מלווים אותו בדרכו האחרונה.

הנרצח רזיאל שבח צילום: "ישיבת רועה ישראל"

שבח ששימש כרב ומוהל ומתנדב במד"א, למד ולימד בשנים האחרונות בישיבת 'רועה ישראל' ביישוב יצהר, כשבמהלכן עבר את מבחני ההסמכה לרבנות לצד הכשרה כשוחט וכמוהל.

הדסטארט שנפתח אתמול (חמישי) במטרה לגייס כסף עבור המשפחה, הצליח להגיע לסכום של למעלה מ-300,000 שקלים בשעות בודדות, המבוססת על תרומות של אנשים פרטיים. תורם או תורמת אנונימים, שהעלו 500 שקלים לטובת העניין, כתבו: "שיהיה לכם רק טוב. בעז"ה ימשיכו הילדים המתוקים בדרך אביהם הצדיק וימלאו את העולם בתורה וחסד. באהבה רבה, עם ישראל." תורם אחר בשם יאיר אלמקיס, כתב: "אוהבים אותכם סליחה שלא הגעתי להלוויה יעל אני בסריקות אחרי הרוצחים!".

יוזמי התרומה פונים אל הישראלים בזו הלשון: "העניקו עזרה למשפחתו הנזקקת בת 6 הנפשות של הנרצח, הצעיר מביניהם רק בן 10 חודשים. כשהמחבלים הארורים ירו ופילחו את ליבו הקדוש של שבח, הם המיטו בזאת טרגדיה אישית על משפחתו – טרגדיה כפולה. מיותר לציין כי בהירצחותו הפתאומית הוא הותיר את אלמנתו ו-6 ילדיו קטנים ללא אבא, וללא מפרנס. לנו יש את הזכות לתמוך במשפחה בפן הכלכלי ולהקל ולו במעט את תחושת החוסר אונים, ובעזרת ה' לא נדע עוד צרות בעם ישראל." היוזמים מבטיחים כי ההכנסות בקרן יעברו ב-100% לטובת המשפחה, ומבקשים בסוף – "אנא תרמו ברוחב לב. והאירו במעט את עתיד היתומים".

לתרומה עבור המשפחה דרך האתר, ניתן להכנס בעזרת הקישור כאן.