עובדי פלאפון יהנו מתקציב רווחה מיוחד בסך 4.5 מיליון שקלים, בעקבות עמידת החברה ביעדיה לשנת 2017, כך הודיעו היום (ב') מנכ"ל החברה רן גוראון ויו"ר ועד העובדים ברק לוי. התוספת לתקציב הרווחה נובעת מסעיף בהסכם הקיבוצי שנחתם בין הצדדים לפני כשנה.

"הצלחת החברה הינה בזכות העבודה המסורה של כל אחד ואחת מכם. אנו רואים קשר ישיר בין טובת העובדים וביצועי החברה וסמוכים ובטוחים שגם השנה נגיע להישגים ונצעיד את החברה קדימה", נכתב בהודעה המשותפת. "ההחלטה על ייעוד התקציב ואופן מימושו תהיה משותפת לוועד העובדים ולהנהלה כמסוכם ותפורסם לידיעת העובדים".

לוי הסביר ל'דבר ראשון' כי לצד הירתמות העובדים לחיזוק החברה, סייעה להצלחה גם ההתאוששות המתונה של שוק הסלולר בישראל. לדבריו השימוש בתקציב הנוסף ייקבע כאמור בוועדה המשותפת לענייני רווחה של הוועד וההנהלה, אך שקו מנחה יהיה שכלל העובדים יהנו ממנו. "עמדנו ביעד של החברה ומעבר לו במאמץ של כל העובדים, ולכן בהחלטות שנקבל על הכסף הזה נרצה לגעת בכל העובדים, בין אם זה יהיה יום כיף, מסיבה, חלוקה של חלק מהסכום וכו'. יכול גם להיות שזה ישמש לכמה דברים". בפלאפון כ-2,600 עובדים, ומדובר לכן על תוספת של כ-1,730 שקלים לתקציב הרווחה בגין כל עובד.

במסגרת ההסכם הקיבוצי השני בפלאפון, שנחתם בסוף אפריל בשנה שעברה נקלטו גם כ-50 עובדים להעסקה ישירה, ונקבעו שכר מינימום בחברה הגבוה ב-7% משכר המינימום הכללי במשק, ותוספות שכר ממוצעות של 9% עד סוף שנת 2019. הנהלת פלאפון התחייבה להעמיד תקציב רווחה בגובה חמישה מיליון שקלים בשנה, ולצידו להקצות עוד שישה מיליון שקלים כתוספת התלויה בעמידה ביעדים.

עובדי פלאפון התאגדו בהסתדרות במהלך שנת 2012, כשמאבקם על זכות ההתארגנות סימן את ראשיתה של תנופת ההתארגנות בשוק הפרטי בישראל.