ארבעה ימים לאחר שפורסם, נמחק הפוסט המסית והשקרי כנגד בני סכנין, מעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה. כזכור, בעת משחק כדורגל במוצאי שבת האחרונה בין קבוצת בני סכנין והפועל רעננה, עמדו הקהל והשחקנים דקת דומיה לזכר הנספים באסון השיטפון. לאחר המשחק הופצו ברשתות החברתיות טענות לפיהן אוהדי בני סכנין ביזו את דקת הדומיה, וצעקו בוז. השמועה עשתה לה כנפיים והפכה ל"כתבה" באתרי חדשות שונים.

ביום ראשון השבוע העלה ראש הממשלה נתניהו פוסט לדף הפייסבוק שלו, הכולל צילום מסך של כתבה מאתר ערוף 7, וכתב: "בושה וחרפה. אני מצפה מכל מנהיגי הציבור, יהודים ולא יהודים כאחד, לגנות בכל תוקף התנהגות מבישה זו".

הפוסט שהוסר (צילום מסך: דבר ראשון)

אולם, כאומר, לא היה ולא נברא. ההכחשות לאירוע הגיעו מכל הנוכחים, ואף מקבוצת הפועל רעננה, אישי ציבור ערבים ויהודים כאחד. למרות המחאה הציבורית, ואף איום התביעה של בני סכנין, ראש הממשלה לא הסיר את הפוסט, גם אחרי שברור היה שמדובר בשקר.

כאמור, בשעות האחרונות הוסר הפוסט, ובתגובה אמר לנו דובר בקבוצת 'בני סכנין' מונדיר חלאייל'ה: "זו התחלה טובה. אנחנו מחכים להתנצלות מתקנת". לשאלה האם הפוסט הוסר בעקבות איום התביעה אמר חלאיילה: "אני לא חושב שראש הממשלה פחד מתביעה, אנחנו רוצים להאמין שראש הממשלה הבין את הטעות, והוא שגה, והוא מבין שראש הממשלה יש לו אחריות לכל אזרחי מדינת ישראל, ושהוא מודע להשלכה של כל אות ולכל מילה שהוא הוגה, ולכן חשוב מאוד לאחר שהאמת נודעה, ומדובר בנושא רגיש מבחינת המרקם החברתי. אנחנו מאמינים שראש הממשלה יתנסח אחרת, ויתקן."

מלשכתו של נתניהו נמסר כי הם אינם מכירים את הנושא.

כדאי לציין הרשת החברתית 'פייסבוק' יכולה טכנית להסיר פוסט, אם מספר גבוהה במיוחד של אנשים דרשו את הסרתו, משלל סיבות, כאשר כל פוסט נבדק לגופו. גם ביח"צ של פייסבוק בארץ מסרו כי העניין בבדיקה.