ההסתדרות הכריזה הבוקר (רביעי) על סכסוך עבודה בחברת מת"ף (מחשוב ותפעול פיננסי) מבית קבוצת הבינלאומי, המספקת את שירותי המחשוב, התקשורת ואבטחת המידע לבנקים שבקבוצה: הבינלאומי, אוצר החייל, מסד, יו-בנק ופאג"י. הסכסוך הוא על רקע טענות לסחבת מצד ההנהלה במו"מ לחתימת הסכם קיבוצי ראשון בחברה, וכן כי החברה קולטת עובדים במתכונת העסקה קבלנית ומתכוונת לערוך שינויים מבניים בחברה באופן חד צדדי.

"אנחנו דורשים לשמור על הביטחון התעסוקתי של עובדי מת"ף ולהפסיק את המגמה של צמצום עובדי חברה" נמסר מועד הפעולה של העובדים. "אנחנו דורשים לקלוט להעסקה ישירה את עובדי הקבלן בחברה, לשפר את תנאי העבודה ולקבל תגמול הולם שיינתן באופן הוגן ושקוף ולא על פי גחמות נציגי ההנהלה".

רן שהרבני, יו"ר ועד הפעולה, הדגיש כי: "ההנהלה מנהלת משא ומתן על נייר בלי שום כוונה אמתית להגיע להסכם קיבוצי. היא פועלת באופן חד-צדדי ובחוסר אחריות כלפי החברה והעובדים. פעלנו באחריות לאורך כל הדרך. אנחנו קוראים להנהלה להתעשת ולהתחיל לנהל משא ומתן רציני וענייני".

עובדי מת"ף התארגנו בהסתדרות בחודש מרץ 2017 ולאחר מספר חודשים החלו במו"מ לחתימת הסכם קיבוצי ראשון. לפני כשנה פנה ועד העובדים לערוץ משפטי בדרישה לברר מהי חלוקת התפקידים של 214 עובדי הקבלן שהועסקו מאז בחברה. בעקבות ההליך המשפטי העבירה החברה לוועד חלק מהנתונים – אולם מאז, טוענים בוועד, מספר עובדי הקבלן בחברה רק גדל והגיע לכ-240. בחברה מועסקים באופן ישיר כ-550 עובדים.

מקבוצת הבינלאומי נמסר: ״הבנק והנהלת מת"ף הכירו מיידית בנציגות ההסתדרות ומאז מתנהל מו״מ ענייני במטרה לחתום על הסכם עבודה ראשוני. מו״מ כזה  בדר"כ, מנסיון בחברות אחרות, לוקח זמן רב. נציין עוד כי העובדים במת"ף קבלו לאחרונה העלאת שכר ולנוכח כל זה מדובר בהכרזה שאינה מוצדקת”