סדרת הגמר של הפלייאוף בליגת הכדורסל בכיסאות גלגלים בין אילן רמת גן מגיעה לרגעי ההכרעה, כאשר לאחר שלושה משחקים מובילה אילן רמת גן 1:2.

בית הלוחם חיפה, שזכתה בגמר גביע המדינה לשנה זו, היא אחת מן הקבוצות הבכירות של ארגון נכי צה"ל. המאמן הוא לירן הנדל, שחקן מוביל בנבחרת ישראל. אילן רמת גן, הדאבליסטית מהעונה שעברה, היא קבוצת הדגל של מועדון אילן, המאופיינת בשילוב שחקנים צעירים מאוד בקבוצה, כשהצעיר בהם הוא ארתור חסון בן ה-16. המאמן הוא ליאור דרור, כדורסלן פעיל בקבוצה, שפרש רק לאחרונה מנבחרת ישראל.

אילן רמת גן מול בית הלוחם חיפה, גמר פלייאוף כדורסל בכיסאות גלגלים (צילום: חן גלילי, הועד הפראלימפי)

המשחק הראשון בסדרה שמשוחקת בשיטת הטוב מחמישה משחקים, הסתיים בניצחון חוץ של חיפה בתוצאה 51:49. במשחק השני הגיעו הרמת גנים לכרמל והשוו את הסדרה ל-1:1, לאחר שגברה לאחר שגברו על בית הלוחם חיפה, בתוצאה:62-66 לאחר פיגור במחצית: 37:31. בשורות ר"ג ליאור דרור שמתפקד כמאמן ושחקן ובחיפה דותן מישר.

במשחק השלישי שנערך ביום ראשון, אילן רמת גן עלו ליתרון 1-2 אחרי ניצחן משכנע מאוד. למרות שהחיפאים הובילו במהלך הרבע הראשון, רמת גן סיימו את הרבע ביתרון 14:16, ובסיום המחצית הראשונה הגדילו את הפער ל-29:35. יתרונה של רמת גן נמשך גם במחצית השנייה והגיע להפרש דו-ספרתי ולניצחון בתוצאה: 51:69. בשורות רמת גן בלטו: ליאור דרור ושי ברביבי. בחיפה דותן מישר.

המשחק הרביעי בסדרה יערך ביום ה' השבוע בחיפה ויכול להכריע את הסדרה לטובת האלופה הנוכחית אילן רמת גן או לשלוח את הסדרה למשחק חמישי שייקבע את זהות האלופה.