ההסתדרות הלאומית הכריזה הערב (ראשון) על סכסוך עבודה ב-YES והזהירו כי לא יאפשרו את תהליך מיזוג חברות הבת בבזק. סכסוך העבודה הוכרז על רקע פיטוריו של מנכ"ל YES רון אילון, עליהם התבשרו הבוקר העובדים, וההחלטה שאת מקומו יתפוס רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, הצפוי לנהל במקביל את שתי החברות. על פי דיווח החברה לבורסה, אילון פוטר בשל 'שינויים הצפויים בקבוצה', כמו גם על רקע חקירתו במסגרת תיק 4000 'והנסיבות שנוצרו'. אילון מכהן בתפקידו ב-12 השנים האחרונות.

הסכסוך מצטרף לשני סכסוכי העבודה שהכריזה ההסתדרות הכללית בחברות הבת של בזק, פלאפון ובזק בינלאומי, בדרישה כי יכנסו עמה להדברות באשר לאפשרות המיזוג וימנעו מנקיטת צעדים חד צדדיים.

אלי כהן מועד עובדי יס (צילום באדיבותו)

ששי שדה, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית, האשים את הנהלת החברה בחוסר תום לב, זאת על רקע החלטת הדירקטוריון למנות לחברות מנכ"ל משותף, החלטה שלדבריו חשפה את תוכנית המיזוג של בזק. עוד מאשים שדה את ההנהלה בהסתרת נתונים ומהלכים בעלי השלכות קריטיות לעתידם של כ-1,700 עובדי החברה.

"עם פרישתו של רון איילון ומינוי המנכ״ל המשותף נכנסה החברה לחוסר יציבות, והעובדים לחוסר ודאות תעסוקתית" אמר. "דירקטוריון החברה מתכנן תוכניות לעתיד ואנו מקבלים אותן כעובדה מוגמרת לאחר קבלת ההחלטות. העובדים חשים בחוסר היציבות ודואגים לעתידם. בדרך בה מתנהל דירקטוריון החברה היום לא נותרה ברירה אלא להכריז סכסוך עבודה כדי להגן על העובדים ולשמור על זכותיהם.

"הנהלת החברה טועה אם היא חושבת שהיא יכולה לבוא ולעשות מה שהיא רוצה בלי לשבת איתנו, העובדים. הם טועים! אנחנו חזקים. נלחם בכל האמצעים שחברת "YES" ועובדיה ישארו כפי שהם עכשיו". עם תום תקופת הצינון בת השבועיים, הודיעו בהסתדרות הלאומית ובוועד כי ישקלו את החרפת הצעדים.