דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שלישי כ"ט באייר תשפ"א 11.05.21
24°תל אביב
  • 23°ירושלים
  • 24°תל אביב
  • 21°חיפה
  • 23°אשדוד
  • 22°באר שבע
  • 29°אילת
  • 24°טבריה
  • 21°צפת
  • 25°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
החינוכית

מאבק חינוכי / "כל ב'1 לא רוצה שהחינוכית תסגר"

חוברת בה עשרות מכתבים וציורים הוגשה לשר האוצר | במקביל, הפגינו עובדי החינוכית מול ביתו של שר החינוך - "אין שום הצדקה לסגור את החינוכית, אפילו לא תאוות הבצע של האוצר", אמרה יו"ר ועד הטכנאים בערוץ, לילך גבאי שזר

ציורי ילדים נגד סגירת החינוכית מתוך חוברת שחולקה לחברי הכנסת בועדת החינוך
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

"שלום, שמי נורית. אני לומדת בבית ספר לאומנויות. כל הכיתה ב'1 לא רוצה שהחינוכית תסגר" מתחיל אחד המכתבים מתוך עשרות המצויים בחוברת המאגדת מילים וציורים של ילדים ומבוגרים מרחבי הארץ, הקוראים לשר האוצר לשמור על הטלוויזיה החינוכית, חוברת אותה הגישו הילדים אתמול (שישי) לכחלון. "מצורף דף בו כל הכיתה חתמה. אני מאמינה שכל ילדי ישראל היו חותמים. הילדים לומדים המון מתוכניות של החינוכית – במדע, מוסיקה, שפה, היסטוריה ועוד. אסור שתסגר. לא יהיה לנו מה לראות בטלוויזיה". לצד מכתבי הילדים מופיעים בחוברת, שחולקה גם לחברי הכנסת בועדת החינוך האחרונה שהתכנסה בנושא, גם מכתבים רבים של הורים, מחנכים ואף צופים מבוגרים.

ציורי ילדים נגד סגירת החינוכית מתוך חוברת שחולקה לחברי הכנסת בועדת החינוך

"אין שום הצדקה לסגור את החינוכית, אפילו לא תאוות הבצע של האוצר"

במקביל, הגיעו אתמול בשעות אחר הצהריים עשרות עובדי הטלוויזיה החינוכית לקבלת שבת מחאתית מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט ברעננה – במסגרת המאבק כנגד סגירת הערוץ ב-14 לאוגוסט. ״מתחילים את יום השישי מול ביתו של השר בנט. מחכים שייצא ויגיד לנו שכבר עשה את מה שצריך לעשות ,כדי לשמור על החינוכית״ אמרה ל'דבר ראשון' תמר בנימין, עובדת ותיקה בתחנה שהגיע להפגנה. ביום ראשון צפויה לעלות הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר, להצלת החינוכית תוך קיצוץ תקציבה בכ-40% לוועדת השרים לחקיקה.

הפגנת עובדי הטלוויזיה החינוכית מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט (תמונה באדיבות העובדים)

"אנחנו שומעים שוב ושוב את שר החינוך מצהיר שיתמוך בכל חוק להצלת החינוכית במידה ויוגש, אבל איננו יכולים להסתפק בכך. שר החינוך, שהחינוכית היא יחידה במשרדו, צריך לפעול בעצמו לתיקון החוק ולא להסתפק בהשמעת דברי תמיכה נעימים לאוזן", מסרה לדבר ראשון יו"ר ועד הטכנאים בערוץ, לילך גבאי שזר. "גם אם הוא חתום על הסכם קואליציוני, אין שום מניעה שיפנה לראש הממשלה ויתבע תיקון שיחריג את החינוכית מהחוק וישמור על חינוכית עצמאית".

"אין שום הצדקה לסגור את החינוכית, אפילו לא תאוות הבצע של האוצר. החינוכית היא תחנה ייחודית, יעילה, חסכונית ומשובחת, כל הבדיקות העלו שלא יחסך שקל אחד מסגירתה. הרעיון להעביר את הפקת התכנים החינוכיים לתאגיד – משמעותו היא העברת ההפקות לידיי מפיקים פרטיים והתרת הקשר הייחודי בין מערכת החינוך לחינוכית. אין שום הצדקה להפרטת החינוכית ולסגירתה".

"אנחנו מפגינים מול ביתו של השר בנט משום שהוא השר הרלוונטי להצלת החינוכית. אנחנו מצפים מבנט לעבור ממעמד של תומך פסיבי לאוהד אקטיבי ולהשתמש בכל סל הכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותו כשר החינוך על מנת להציל את החינוכית מסגירה ולמנוע את הפסקת שידורי החינוכית. אנחנו בטוחים שציבור הילדים בישראל יוקיר לו תודה".

"ילדים אוהבים את החינוכית"

בשעות הבוקר הגיע גור בן התשע מקריית חיים לביתו של שר האוצר משה כחלון בחיפה, על מנת להעניק לו את החוברת המאויירת. המאבטחים בביתו של שר האוצר היו אדיבים אך סרבו להעביר לו את החוברת.

הפגנת עובדי הטלוויזיה החינוכית מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט (תמונה באדיבות העובדים)

"אני לא רוצה שהטלוויזיה החינוכית תסגר מכיוון שאני אוהבת את התוכניות שם וגם בגלל שבחינוכית כיף, חינוכי ונחמד!","ילדים אוהבים את החינוכית", "החינוכית מלמדת יותר מכל ערוץ אחר", "אנחנו אוהבים את התוכניות" ועוד.

ציורי ילדים נגד סגירת החינוכית מתוך חוברת שחולקה לחברי הכנסת בועדת החינוך

ציורי ילדים נגד סגירת החינוכית מתוך חוברת שחולקה לחברי הכנסת בועדת החינוך

בתוך כך החלו השבוע תהליכי הפיטורין בערוץ, ונערכו שימועים לעובדי קבלני כוח האדם בו. בועדי העובדים מקווים כי העובדה שביום ראשון יעלה לועדת השרים לענייני חקיקה גם התיקון לחוק התאגיד שימנע את פיצול חברת החדשות, על מנת לאפשר את שידור האירוויזיון מישראל, תסייע להעביר גם את התיקון הנדרש להצלת הטלוויזיה החינוכית.

מטעמם של השר בנט והשר כחלון טרם נמסרה תגובה

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות