נבחרת ישראל פתחה את הופעתה ההיסטורית באליפות אירופה בכדורמים נשים בהפסד כואב לאחת הנבחרות הטובות בעולם. הנבחרת הישראלית, לה זאת אליפות אירופה הראשונה אי-פעם, פגשה את נשות נבחרת איטליה, מדליסטיות הכסף מריו 2016, והפסידה בתוצאה 21:2. זהו המשחק הראשון מתוך חמישה בשלב הבתים ונבחרת הנשים הישראלית תצטרך לשכוח מהפסד ולהגיע מוכנה למשחק הבא, היום (ראשון) ב-18:00 מול סגנית אלופת אירופה, הולנד.

נבחרת ישראל משובצת לבית מספר 2 בטורניר שנערך השנה בברצלונה. ישראל כזכור עלתה לטורניר לאחר שניצחה בצמד משחקי הפלייאוף את נבחרת פורטוגל ב-14:10 בישראל ו-11:9 בליסבון. הנבחרת הצעירה המהווה חלק מפרויקט אולימפי המכוון לאולימפיאדת פריז 2024 ועל כן הוא נתמך על ידי משרד התרבות והספורט, הוועד האולימפי ואיגוד הכדורמים.

נבחרת ישראל פתחה טוב את המשחק. ברבע הראשון התוצאה הייתה רק 3:0 לטובת האיטלקיות. ככל שהתקדם המשחק הפערים בין שתי הקבוצות בלטו יותר והתוצאה לאחר הרבע השני כבר הייתה 8:0. רגע השיא של ישראל הגיע בדקה ה-5 של הרבע השלישית, אז כבשה כרם נוי את השער הראשון בהיסטוריה של ישראל באליפות אירופה והתוצאה הייתה 11:1. בדקה ה-3 של הרבע האחרון כבשה גם הקפטנית שונית סטרוגו בפנדל.  

למרות הפסד המהדהד, צריך לזכור שרוב הנבחרת הישראלית היא נבחרת צעירה מאוד עם ממוצע גילאי של 21 בלבד. באליפות אירופה יש פערים עצומים בין הנבחרות הגדולות לנבחרות הקטנות יותר וניתן לראות זאת גם בניצחונות 21:1 של הולנד על קרואטיה בבית הישראלי ו-35:4 של רוסיה על נבחרת טורקיה בבית המקביל. המטרה המרכזית של הנבחרת תהיה לנצח לפחות משחק אחד מול נבחרות צרפת או קרואטיה ולסיים במקום החמישי בבית, שיוביל אותן למשחקי הדירוג על המקום 9-10.

נבחרת ישראל מגיעה מעודדת לטורניר, לאחר שעשתה הכנה טובה בשבוע הקודם בהונגריה. במהלך ההכנות הנבחרת הישראלית הציגה ניצחון נפלא על נבחרת סרביה בתוצאה 13:8 וסיימה בתיקו 9:9 מול נבחרת גרמניה. שתי הנבחרות משתתפות באליפות בבית המקביל ויכול להיות שיפגשו את ישראל בהמשך הטורניר.