נובאק ג'וקוביץ' עדיין אחד הגדולים. הסרבי זכה אמש בטורניר ווימבלדון אחרי שניצח 2:6, 2:6 ו-6:7 (3) את קווין אנדרסון והניף תואר גרנד סלאם ראשון מאז שנת 2016. בפעם הרביעית מתוך חמישה גמרים והצטרף לאנג'ליק קרבר שזכתה בטורניר הנשים.

"נולה" הגיע לגמר כשהוא מדורג במקום ה-21 בעולם ואחרי שנה בה סבל מפציעות לא פשוטות במרפק, בחצי הוא הזכיר לכולנו למה הוא נחשב לאחד הטניסאים הגדולים בהיסטוריה כשגבר על רפאל נדאל .

אנדרסון הגיע לגמר אחרי שהדיח את רוג'ר פדרר ובחצי הגמר ניצח את ג'ון איסנר אחד המשחקים הגדולים בהיסטוריה,במשחק שנמשך 6 שעות ו-35 דקות. (חצי הגמר הארוך בהיסטוריה)

הסרבי שעד היום הוא הפסיד רק בגמר אחד על הדשא בווימבלדון פתח בנחישות מול הדרום אפריקני והצליח לשבור אותו כבר במשחקון ההגשה הראשון והמשך המערכה ג'וקוביץ' המשיך לשלוט בדרך  ל-2:6 מוחץ ו-0:1 במערכות. במהלך ההפסקה בין המערכות הדרום-אפריקני נזקק לטיפול במרפק הימני שלו.

במערכה השנייה ג'וקוביץ' לא הוריד את הרגל מהדוושה, הסרבי השיג שתי שבירות הדרום אפריקני כבר השיג נקודת שבירה, אבל לא ניצל אותה וג'וקוביץ' שייט ל- 6:2.

במערכה השלישית אנדרסון התעורר והראה שהוא יודע לתת פייט. הדרום אפריקאי גרר את ג'וקוביץ' לשובר שיוויון, אבל "נולה" ניצח את שובר השיוויון  3:7 וקבע ניצחון 0:3 בדרך לתואר הביעי שלו בווימבלדון. זהו גם תואר הגרנד סלאם ראשון מאז שזכה ברולאן גארוס ב-2016 וה-13 בסך הכל. נראה שהסרבי חוזר לימיו הגדולים, לתשומת ליבם של פדרר ונדאל.

בסיום אמר המנצח: "היו לי הרבה רגעים של ספק, לא ידעתי אם אוכל לחזור ולהתחרות ברמה הזאת. אין מקום טוב יותר לעשות בו קאמבק מווימבלדון" אמר הסרבי שהוסיף: "ווימבלדון הוא מקום קדוש עבור עולם הטניס".