גורם צבאי בסוריה האשים הלילה (ראשון) את ישראל בתקיפת עמדה צבאית סורית בשדה התעופה "אל-ניירב" הסמוך לעיר חלב. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא" דיווחה כי אין נפגעים ונגרם נזק ליעד התקיפה. על פי המרכז הסורי לזכויות אדם, הפועל מלונדון, תשעה חיילים סורים נהרגו בתקיפה.

בהודעה הסורית נכתב כי "האויב הציוני שב על ניסיונותיו הנואשים לתמוך בארגוני הטרור המובסים בדרעא ובקוניטרה, ותקף באמצעות את אחד ממוצבינו הצבאיים צפונית לשדה התעופה".

על פי המרכז הסורי לזכויות אדם, מטרת התקיפה הייתה מחסני נשק של המיליציות האיראניות הפועלות בסוריה ושל צבא אסד. עוד מסר הארגון כי שישה מההרוגים הם בעלי אזרחות סורית, ושזהותם של שלושה הרוגים נוספים עדיין אינה ידועה.

ביום חמישי בשבוע שעבר תקף צה"ל שלוש עמדות צבאיות בסוריה. לפי הודעת דובר צה"ל, התקיפה בוצעה בתגובה לחציית כלי טיס סורי בלתי מאויש שיירט צה"ל אתמול.

על פי דיווח ברשת אל-ג'זירה, צבא סוריה השיב אש לכלי הטיס שירה מספר טילים לעבר עמדות צבא אסד .סוכנות הידיעות סאנ"א דיווחה כי לא היו נפגעים בתקיפה, אך נגרם נזק למבנים. המרכז הסורי לזכויות אדם אמר לסוכנות הידיעות ד-פ-א כי הטילים פגעו באתרים סמוכים לעיר הבעת' ("קוניטרה החדשה") ולעיר ג'בה, שתיהן במחוז קוניטרה.