לאחר ההודעה על שביתה שתתקיים ביום ראשון הקרוב, מאות בני אדם צעדו אתמול (רביעי) מכיכר הבימה בתל-אביב במחאה על מה שהגדירו כ"מתקפה על הקהילה הגאה", בשל תקיפת אישה טרנסית אתמול, בשל חוק הפונדקאות המפלה זוגות חד-מיניים, ובשל שני דיונים שיתקיימו בשבוע הבא בבג"ץ על העוולות שנעשות נגד הקהילה הגאה.

 

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ממארגני הצעדה נמסר: "כנסת ישראל פתחה היום במלחמה נגד הקהילה הגאה – והקהילה תלחם בחזרה. הפרצופים המחויכים של ראש ממשלת ישראל בזמן שהצביע בעד השנאה ונגד הקהילה הגאה מראים את הניתוק הענק שלו ושל הממשלה מהעם".

גם בירושלים התכנסו המוחים להפגנה מול ביתו של ראש הממשלה. בדף ההזמנה להפגנה ברשתות החברתיות נכתב: "זו השעה להפסיק לשתוק, לפתוח במחאה ולהמשיך להיאבק למען הזכויות שלנו. צמצום החופש שלנו והפגיעה האנושה בשוויון הזכויות שלנו מתחילה במסדרונות הכנסת והממשלה וזולגת אחר כך לרחובות, ללהט"בפוביה במערכת החינוך ובמערכת הבריאות, לטבח בבני נוער במועדון להט"בי ולרצח במצעד הגאווה והסובלנות בירושלים. לא שכחנו".

ח״כ מוסי רז (מרצ) בהפגנה מול ביתו של ראש הממשלה, מסר כי ״המאבק ברחוב לא ירשה לממשלה לדכא את הקהילה. רוב חברי הכנסת שהצביעו בעד החוק מתביישים בהצעה שלהם, ואנחנו צריכים להיאבק עד שהם יבינו שהנושא עולה על כל אינטרס פוליטי. אנחנו במרצ נמשיך להיאבק עד היום שבו יתקיים שוויון זכויות מלא לכל בני האדם באשר הם״.

ח״כ מוסי רז (מרצ) בהפגנה מול ביתו של ראש הממשלה, 18 ביולי 2018 (דוברות הח"כ)